Sebastian Szymański dołączy do Herthy? "Ten transfer miałby spore szanse"

- Gdyby trafił do Herthy, na pewno musiałby nauczyć się Bundesligi, bo panuje tam inna specyfika grania niż w lidze rosyjskiej. Jednak ten transfer miałby spore szanse powodzenia - stwierdził w rozmowie z TVP Sport Sławomir Chałaśkiewicz oceniając możliwość transferu Sebastiana Szymańskiego do Herthy Berlin. Były piłkarz przed laty występujący w Niemczech odniósł się także do sytuacji Krzysztofa Piątka.

Sebastian Szymański zamierza opuścić ligę rosyjską już w czasie najbliższego okienka transferowego.  Ta operacja nie musi należeć do najłatwiejszych. Reprezentant Polski ma kontrakt ważny do czerwca 2026 roku, a doniesienia prasowe mówiły, że rosyjski klub chciałby zarobić na pomocniku powyżej 10 milionów euro. 

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Robert LewandowskiHitzfeld mówi o Lewandowskim. "Wszyscy są zdezorientowani"

Sebastian Szymański mógłby zagrać w Niemczech? "Ten transfer miałby spore szanse powodzenia"

Kwota może rzecz jasna odstraszać potencjalnych kupców, jednak ponoć sytuację Szymańskiego ma obserwować Hertha Berlin. Były piłkarz niemieckich klubów Sławomir Chałaśkiewicz w rozmowie z TVP Sport stwierdził, że mógłby to być dobry ruch dla reprezentanta Polski: - Mógłby grać na skrzydle lub na pozycji ofensywnego pomocnika. Widać, że świetnie czuje się w grze jeden na jeden - stwierdził. 

- To bardzo pożyteczny zawodnik. Jest wybiegany i szuka gry, a są to duże atuty w kontekście występów w lidze naszych zachodnich sąsiadów. Gdyby trafił do Herthy na pewno musiałby nauczyć się Bundesligi, bo panuje tam inna specyfika grania niż w lidze rosyjskiej. Jednak ten transfer miałby spore szanse powodzenia - dodał. 

Jeżeli transfer doszedł do skutku, to Szymański mógłby występować w jednym zespole z Krzysztofem Piątkiem. Zawodnik ostatni czas spędził na wypożyczeniu w Fiorentinie i włoski klub rozważa jego pozyskanie. Według Chałaśkiewicza byłaby to najlepsza możliwość dla Piątka:

Hoeness zapowiada kolejne transfery Bayernu. Hoeness zapowiada kolejne transfery Bayernu. "Jeszcze nie skończyliśmy"

- Transfer Piątka do Herthy nie był do końca przemyślany. Krzysiek trochę na siłę szukał drużyny i nadarzyła się okazja na transfer do Herthy, ale niestety w Niemczech sobie nie poradził. Wielu piłkarzy i to nie tylko z Polski miało problemy, żeby przebić się w Bundeslidze. Jest to bardzo wymagająca liga, w której gra się na dużej intensywności (...) nasz napastnik nie powinien w ogóle wyjeżdżać z Włoch. Widać, że tam czuje się najlepiej - ocenił były gracz m.in. Hansy Rostock.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: