Hitzfeld nie ma wątpliwości ws. Lewandowskiego. "Inaczej to nie ma sensu"

Legendarny trener Bayernu Monachium Ottmar Hitzfeld skomentował zachowanie Roberta Lewandowskiego. Dodał również, co w tej sytuacji powinien zrobić klub. - Inaczej to nie ma sensu - uważa były szkoleniowiec.

O tym, że Robert Lewandowski chce odejść z Bayernu Monachium i nie zamierza wypełnić kontraktu obowiązującego do końca czerwca 2023 roku, wiadomo już od dawna. Początkowo mistrzowie Niemiec nie chcieli słyszeć o sprzedaży napastnika, ale realia trochę się zmieniły. Warunkiem są oczywiście duże pieniądze. Niemieckie media przekonują, że Bayern oczekuje około 50-60 milionów euro za Lewandowskiego. Barcelona złożyła już trzy oferty kupna za napastnika, ale żadna nie znalazła uznania w oczach włodarzy niemieckiego klubu.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Hoeness zapowiada kolejne transfery Bayernu. Hoeness zapowiada kolejne transfery Bayernu. "Jeszcze nie skończyliśmy"

Omar Hitzfeld nie ma wątpliwości ws. Lewandowskiego. "Inaczej to nie ma sensu"

Media w Niemczech coraz częściej uderzają w Roberta Lewandowskiego. Wielu kibiców też ma dosyć sagi związanej z odejściem napastnika. Na temat sytuacji kapitana polskiej kadry wypowiadają się kolejni eksperci, zwłaszcza byli piłkarze i osoby związane z Bayernem Monachium. W rozmowie z "Abendzeitung" do całej sprawy odniósł się Ottmar Hitzfeld – były legendarny trener Bayernu. Cała rozmowa dotyczyła Hasana Salihamidzicia, który obchodził w piątek urodziny. Nie mogło jednak zabraknąć wątku Lewandowskiego. Hitzfeld został zapytany, czy Julian Nagelsmann powinien nadal wystawiać Polaka w składzie, gdyby ten został w Bayernie.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

- To by miało sens, gdyby Lewandowski ponownie strzelał gole. Ostatecznie wszyscy gracze chcą odnieść sukces. Ale całe środowisko w Bayernie jest oczywiście zdezorientowane poczynaniami Lewandowskiego – stwierdził Hitzfeld. Na pytanie, jaka byłaby jego decyzja wobec napastnika, odpowiedział: - Mój punkt widzenia był i jest taki sam: jeśli gracz chce odejść, to powinien iść. Inaczej to już nie ma sensu.

Bayern nie odbiera telefonów. Polecony z ofertą za LewandowskiegoBayern nie odbiera telefonów. Polecony z ofertą za Lewandowskiego

W Niemczech spekuluje się o tym, że sprawa Lewandowskiego może być tą, która zadecyduje o odejściu Hasana Salihamidzicia z klubu. Akcje dyrektora sportowego nie stoją zbyt wysoko, poza tym ma on być znowu skonfliktowany z trenerem. Jego kontrakt wygasa w czerwcu 2023 roku. - Bayern musi sam podjąć tę decyzję. Uważam, że klub z Salihamidziciem, Kahnem i prezydentem Herbertem Hainerem czeka dobra przyszłość. Jestem przekonany, że to będzie działać przez długi czas – oznajmił Hitzfeld. Salihamidzić był piłkarzem monachijskiego klubu, kiedy Hitzfeld był trenerem. Obaj sięgnęli w 2001 roku po Ligę Mistrzów.

Więcej o: