Kolejne zwycięstwo Fręch w Wimbledonie. Polsko-brazylijski duet pokazał moc

Magdalena Fręch i Beatriz Haddad Maia awansowały do 1/8 finału Wimbledonu. Pokonały parę: Viktoria Kuzmova/Arantxa Rus 6:4, 5:7, 6:3.

Przez niemal dwa sety wszystko układało się po myśli nierozstawionej w turnieju pary: Magdalena Fręch/BeatrizHadda Maia, która rozgrywała razem dopiero drugi mecz. Prowadziła bowiem 1:0 w setach i 5:3 w drugiej partii. W dziesiątym gemie polsko-brazylijski duet serwował, by wygrać mecz. Prowadził w gemie 40:30 i miał piłkę meczową. Przegrał jednak trzy akcje z rzędu i rywalki, dla których był to 15 wspólny pojedynek, doprowadziły do remisu 5:5.

Iga ŚwiątekPolscy kibice chcieli pomóc Świątek. Nie wyszło. "To mnie rozprasza"

Udany challenge zakończył drugi set

To jednak nie koniec. Viktoria Kuzmova/Arantxa Rus (Słowacja/Holandia) wygrały dwa kolejne gemy (w sumie cztery z rzędu) i całego seta 7:5. W dwunastym gemie przy ich prowadzeniu 40:30, sędzia liniowy stwierdził, że był aut. Wówczas byłaby równowaga. Słowaczka z Holenderką wzięły jednak challenge, który pokazał, że piłka trafiła w końcowe centymetry linii końcowej.

Stracona niemal wymarzona szansa na zwycięstwo w meczu w dwóch setach nie załamało Polki i Brazylijki. Trzecią partię rozpoczęły od przełamania rywalek, mimo że przegrywały 15:40. Potem wyszły Fręch/Hadda Maia wyszły z trudnej sytuacji w ósmym gemie. Przy ich prowadzeniu 4:3, serwowały, ale rywalki miały dwa break-pointy. Nie wykorzystały ich jednak, a chwilę później przegrały swoje podanie do zera. Mecz zakończyła Brazylijka skutecznym wolejem.

Fręch/Haddad Maia wygrały aż 78 proc. punktów po pierwszym podaniu (rywalki 64 proc.)  Miały też więcej winnerów (12-6) i niewymuszonych błędów (9-4). Mecz trwał dwie godziny i trzy minuty.

Przypomnijmy, że Polska z Brazylijką w I rundzie Wimbledonu sprawiły niespodziankę i pokonały rozstawiony z numerem szóstym w turnieju duet: Lucie Hradecka/Sania Mirza (Czechy/Indie) 4:6, 6:4, 6:2. Czeszka ma na swoim koncie dwa, a Hinduska trzy wygrane turnieje wielkoszlemowe. Na Wimbledonie Mirza zwyciężała w 2015 roku, a Hradecka raz była finalistką.

Katie BoulterBoulter ograła Pliskovą i zalał się łzami. Ze smutku. "Cała się trzęsę"

Fręch/Haddad Maia w 1/8 finału zmierzą się zwycięzcą meczu: Elisabetta Cocciaretto/Wiktoria Tomowa (Włochy, Bułgaria) - Nicole Melichar-Martinez/Ellen Perez (USA, Australia). W rywalizacji deblistek na Wimbledonie gra też jeszcze jedna Polska - Alicja Rosolska.