Tak Robert Lewandowski strzelił 599. bramkę w karierze [WIDEO]

W 44. minucie sobotniego meczu z RB Lipsk (3:2) Robert Lewandowski strzelił swojego 301. gola w Bundeslidze i 599. w całej karierze. Polak popisał się bardzo ładnym strzałem głową po dośrodkowaniu Kingsleya Comana.

Bayern Monachium pokonał na własnym stadionie RB Lipsk 3:2 w szlagierowym meczu 21. kolejki Bundesligi. Jedną z bramek dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski, dla którego było to trafienie nr 301 w Bundeslidze i 599 w karierze.

Lewandowski z 599 golem w karierze. Elegancki strzał głową

Bayern szybko wyszedł na prowadzenie, gdy już w 12. minucie gola strzelił Thomas Mueller. Kwadrans później jednak do zasłużonego wyrównania doprowadził napastnik RB Lipsk - Andre Silva i mistrzowie Niemiec musieli walczyć o odzyskanie przewagi.

Gospodarze dopięli swego tuż przed przerwą, za sprawą Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik otrzymał świetne dośrodkowanie z lewej flanki od Kingsleya Comana i eleganckim uderzeniem głową zdobył swoją 599. bramkę w karierze i 301. w Bundeslidze.

W drugiej połowie padły jeszcze dwa gole. Najpierw na 2:2 wyrównał Christopher Nkunku, a zwycięską bramkę dla Bayernu zdobyli w 59. minucie na spółkę Serge Gnabry i obrońca Lipska Josko Gvardiol. Po strzale Niemca piłka odbiła się tak niefortunnie od Chorwata, że zupełnie zmyliła bramkarza Petera Gulacsiego.

Bayern Monachium po bardzo dobrym meczu pokonał RB Lipsk 3:2 i w tabeli Bundesligi ma już dziewięć punktów przewagi nad drugą Borussią Dortmund, która w niedzielę zmierzy się z Bayerem Leverkusen.