Media pewne co do przyszłości Lewandowskiego i Neuera. Niepokój budzi inny lider drużyny

Robert Lewandowski powinien jeszcze w tym sezonie przedłużyć kontrakt z Bayernem Monachium - informuje portal Sport1. Niemieccy dziennikarze są przekonani, że mistrzowie Niemiec porozumieją się z Polakiem i Manuelem Neuerem, ale zastanawiają się nad przyszłością Thomasa Muellera.

Kontrakt Roberta Lewandowskiego z Bayernem Monachium obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Kolejne niemieckie media sugerują, że kapitan reprezentacji Polski w najbliższym czasie przedłuży umowę z mistrzami Niemiec. 

Zobacz wideo Polaków może czekać piekło w Moskwie. "Potrzebni eksperci od spraw międzynarodowych" [Sport.pl LIVE #5]

Kilka dni temu Maximilian Koch z "Abendzeitung Muenchen" poinformował, że kontrakt polskiego napastnika w niedługim czasie zostanie przedłużony o kolejne dwa lata. W podobnym tonie piszą także dziennikarze portalu Sport1.de. 

Sport1.de: Neuer i Lewandowski blisko nowych umów, ale co z Muellerem?

W 2023 roku wygasa kontrakt nie tylko Roberta Lewandowskiego, ale także dwóch innych liderów drużyny Juliana Nagelsmanna - Manuela Neuera i Thomasa Muellera. 

Robert LewandowskiBayern pokazał "najlepszego przyjaciela" Lewandowskiego. Robi z nim cuda [WIDEO]

"Klub podobno już praktycznie dogadał się na dalszą współpracę z bramkarzem Neuerem, a polski napastnik Lewandowski powinien w miarę możliwości jeszcze w tym sezonie przedłużyć kontrakt" - napisało Sport1. 

Bardziej skomplikowana jest jednak sytuacja Muellera. - Oczywiście podzielam jego opinię, że od dawna gramy razem z sukcesami jako trio i zdecydowanie ukształtowaliśmy zespół w ostatnich latach. Reszta się okaże - odpowiedział reprezentant Niemiec na słowa Uliego Hoenessa, który miał przyznać, że nie wyobraża sobie Bayernu bez tria Neuer - Lewandowski - Mueller w latach 2024 i 2025. 

Thomas Mueller, który w Bayernie jest od 10. roku życia, wciąż bowiem nie wyklucza spróbowania swoich sił w innej lidze niż Bundesliga. Swego czasu był bliski transferu do Manchesteru United. 32-latek zaznaczył jednak, że obecnie jego transfer do innego klubu byłby "dużą niespodzianką, jeśli weźmie się pod uwagę, jak dobrze mają się sprawy dla wszystkich zaangażowanych w tej chwili". Dodał jednak, że w piłce nożnej "wszystko jest możliwe".

Więcej o: