Kontuzja Erlinga Haalanda. Bayern ucieka BVB

Erling Haaland złapał kontuzję a Borussia Dortmund bez Norwega przegrała z Borussią Moenchendlagbach 0:1.

Zero - tyle celnych strzałów oddała Borussia Dortmund, choć jej piłkarze zanotowali osiem strzałów. Z kolei Borussią Moenchendlagbach aż 15 razy uderzała na bramkę Gregora Kobela. Ale do siatki udało się trafić jedynie Denisowi Zakarii, który w 37. minucie wpisał się na listę strzelców.

Jeden trener zmienił wszystko w karierze Lewandowskiego. Jeden trener zmienił wszystko w karierze Lewandowskiego. "Zmieniło to moją wizję"

Tuż przed końcem pierwszej połowy drugą żółtą kartkę obejrzał Mahmoud Dahoud, więc zespół Marco Rose musiał sobie radzić w osłabieniu. Po przerwie nie padły już żadne bramki.

Haaland kontuzjowany

Przed meczem urazu mięśniowego doznał Erling Haaland, który do tej pory strzelił siedem goli w pięciu meczach. Norweg ma o cztery trafienia mniej niż Robert Lewandowski, który przewodzi w tabeli strzelców.

Power ranking goal.com: Robert Lewandowski w czołówce wyścigu po Złotą PiłkęLewandowski zdradził, co zmienił w swojej w grze. "To mój kolejny cel"

Bayern wygrał i ucieka

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe beniaminka Bundesligi SpVgg Greuther Fuerth 3:1. Tym razem żadnej bramki nie zdobył Robert Lewandowski

Mistrz Niemiec nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa po trafieniach Thomasa Muellera, Joshui Kimmicha i samobóju autorstwa Sebastiana Griesbecka. Od 48. minuty Bayern Monachium musiał grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Benjamina Pavarda, ale gospodarzy stać było tylko na gola honorowego. W  88. minucie Manuela Neuera pokonał Cedric Itten.