Robert Lewandowski zakończy sezon w wielkim stylu! "Dostanie nagrodę, na którą zasługuje"

Robert Lewandowski wraz z Bayernem Monachium zagra w sobotę ostatni mecz tego sezonu Bundesligi przeciwko Wolfsburgowi. Polak jest bliski korony króla strzelców niemieckich rozgrywek. - Dostanie nagrodę, na którą zasługuje - pisze o nim "Kicker".

- Lewandowski dostanie nagrodę, na którą zasługuje - pisze "Kicker", wskazując, że polski napastnik wreszcie odbierze armatę za zwycięstwo w klasyfikacji strzelców obecnego sezonu ligi niemieckiej. Jednocześnie ma szansę, żeby poprawić jeszcze swój wynik. W sobotę Bayern zagra z Wolfsburgiem, któremu napastnik strzelił najwięcej goli w karierze - 18 bramek w 20 meczach. Dziennikarze przypominają też wspaniały wyczyn Lewandowskiego z 2015 roku, gdy strzełał Wolfsburgowi pięć goli w dziewięć minut. - To niezapomniany rezultat - piszą.

Zobacz wideo Bayern - Freiburg 3:1. Lewandowski na 3:1 [ELEVEN SPORTS]

Lewandowski zakończy sezon kolejnym świetnym występem? "Dostanie nagrodę, na którą zasługuje"

Jeśli w meczu z Wolfsburgiem Polak zdobędzie gola, w klasyfikacji najlepszych dorobków strzeleckich w trakcie jednego sezonu zrówna się z Dieterem Muellerem. Będzie miał 34 strzelonych bramek. Wtedy przed nim zostaną już tylko wyczyny innego Muellera - Gerda, który wciąż może cieszyć się rekordem 40 goli w jednym sezonie z 1972 roku.

Dieter Mueller twierdzi, że Polak nigdy nie pobije rekordu 40 goli w jednym sezonie Bundesligi. - Zdobyć 40 bramek jest niezwykle trudne, bo gdy jesteś napastnikiem, polują na ciebie obrońcy i ciężko zakończyć sezon bez kontuzji - stwierdził cytowany przez "Abendzeitung". Lewandowski w tym sezonie zdobył dla Bayernu łącznie 48 goli i zaliczył sześć asyst w 41 meczach.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Agora SA