Kim jest Gabriel Slonina? Rewelacyjny 18-latek dostał powołanie do reprezentacji Polski

Gabriel Slonina jest debiutantem w reprezentacji Polski. Czesław Michniewicz powołał młodego bramkarza, który szturmem wdarł się do pierwszego zespołu Chicago Fire i podbija MLS. Kim jest Gabriel Slonina? Co o nim wiemy?

Gabriel Slonina to nastoletni bramkarz z polskimi korzeniami, który już w czerwcu może zadebiutować w reprezentacji Polski. Choć o jego "zaklepanie" zabiegała również amerykańska federacja, sam 18-latek przyznał, że marzy o grze w biało-czerwonych barwach.

Zobacz wideo Analizujemy rywali Polaków na MŚ. Na to musi być gotowy Czesław Michniewicz

Robert Lewandowski dołączy do Barcelony?Barcelona zabezpieczyła pieniądze na Lewego. Cena może wzrosnąć o 5 mln euro

Michniewicz nie odpuścił ws. Sloniny

Gabriel Slonina urodził się w amerykańskim Addison w stanie Illinois, jednak ma polskie korzenie. W kwietniu 18-latek spotkał się w USA z Czesławem Michniewiczem, który wręczył mu nawet koszulkę w biało-czerwonych barwach. Selekcjoner polskiej kadry otwarcie zapowiadał, że młody bramkarz może liczyć na powołanie.

- Wciąż nie zadecydowałem, którą kadrę ostatecznie będę reprezentował. Uwierz mi, to jest wciąż 50:50. Jeszcze nigdy nie miałem okazji być na zgrupowaniu którejkolwiek reprezentacji Polski, a muszę powiedzieć, że naprawdę na to czekam. Chciałbym zagrać w koszulce z orzełkiem na piersi, bo wiem, że to coś wyjątkowego. Obserwuję obie reprezentacje, uwielbiam zarówno Polskę, jak i USA, i wiem, że czeka mnie bardzo trudna decyzja - mówił sam Slonina w grudniu w rozmowie z Jakubem Sewerynem ze Sport.pl.

Szybki rozwój Gabriela Sloniny

Gabriel Slonina na co dzień gra w występującym na poziomie MLS zespole Chicago Fire. Członkiem pierwszego zespołu jest od marca 2019 roku, kiedy to przeniósł się do seniorskiej drużyny z zespołu juniorów. Od tamtego czasu systematycznie otrzymuje coraz więcej szans do zaprezentowania swoich umiejętności. Głośno zrobiło się o nim również w Europie, a zainteresowanie jego sprowadzeniem wyraziła już między innymi Chelsea.

W obecnym sezonie 18-latek rozegrał 11 ligowych meczów, w których wpuścił 13 goli i ma pięć czystych kont. Łącznie w Chicago Fire rozegrał 22 spotkania (dziewięć czystych kont). Jego rozwój dostrzegł także selekcjoner reprezentacji Stanów Zjednoczonych Gregg Berhalter, który powołał go na grudniowy mecz towarzyski z Bośnią i Hercegowiną.

6Mecz pilki noznej Wisla Krakw - Jagiellonia BialystokKolejne kłopoty Wisły. Orlen może wycofać się ze wspierania klubu. Liczenie strat

Slonina bez przeszkód może zadebiutować w koszulce reprezentacji Polski. Co prawda znalazł się w kadrze USA na mecz z Bośnią, jednak przesiedział go na ławce rezerwowych. 18-latek ma za sobą również dziewięć występów w młodzieżowych reprezentacjach USA - U-15, U-16, U-17 i U-20.

Więcej o: