Premier League. Cardiff City wydało oświadczenie dotyczące Emiliano Sali

Cardiff City opublikowało oświadczenie w sprawie Emiliano Sali. - Wciąż modlimy się o pozytywne wieści - napisał dyrektor generalny klubu, Ken Choo.
Zobacz wideo

Prywatny samolot Piper Malibu z 28-letnim piłkarzem na pokładzie zaginął w nocy z poniedziałku na wtorek nad kanałem La Manche. Emiliano Sala miał być nowym nabytkiem drużyny Cardiff City. 28-letni argentyński napastnik pożegnał się z kolegami z drużyny Nantes i leciał właśnie do Cardiff. Wszczęte poszukiwania na razie niczego nie przyniosły.

Angielski klub opublikował we wtorek oświadczenie na swojej oficjalnej stronie internetowej. - Byliśmy zszokowani, gdy dotarły do nas wiadomości, że samolot zaginął. Spodziewaliśmy się, że Emiliano pojawi się u nas wczoraj wieczorem. Wtorek miał być jego pierwszym dniem z drużyną. Właściciel klubu Tan Sri Vincent Tan i prezes klubu Mehmet Dalman są zmartwieni zaistniałą sytuacją - napisał dyrektor generalny Cardiff City, Ken Choo. I dodał: - Podjęliśmy wpierw decyzję, by odwołać dzisiejszy trening. Zrobiliśmy to z myślą o drużynie, pracownikach, Emiliano i pilocie samolotu. Chcielibyśmy podziękować kibicom i całej piłkarskiej rodzinie za wsparcie okazane w tym trudnym czasie. Nadal modlimy się o pozytywne wieści.

Więcej o: