Prywatny samolot z piłkarzem Premier League na pokładzie zaginął

W nocy z poniedziałku na wtorek nad kanałem La Manche zaginął prywatny samolot Piper Malibu. Policja potwierdziła, że na jego pokładzie znajdował się Emiliano Sala, piłkarz Cardiff City, który kilka dni temu podpisał kontrakt z klubem z Premier League.
Zobacz wideo

Brytyjskie media poinformowały, że prywatny samolot w nocy z poniedziałku na wtorek leciał z Nantes do Cardiff. Kiedy maszyna znajdowała się nad kanałem La Manche, stracono łączność z jej pilotem. Do tej pory nie wiadomo, co mogło się stać. Policja rozpoczęła już poszukiwania samolotu, który najprawdopodobniej uległ wypadkowi.

Portal "Airlive", powołujący się na policyjne źródła, poinformował, że na pokładzie wspomnianego samolotu przebywał Emiliano Sala. Argentyński piłkarz, który kilka dni temu podpisał kontrakt z Cardiff City, beniaminkiem Premier League, który zapłacił za niego 17 mln euro.

Miejsce zaginięcia samolotuMiejsce zaginięcia samolotu Google.com/maps

Brytyjskie media poinformowały, że z wysp Alderney i Guernsey na poszukiwania wyruszyły już łodzie ratunkowe. Wysłano także śmigłowce ratownicze. Akcja poszukiwawcza rozpoczęła się około 9:00 czasu polskiego (wtorek).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.