Szymon Marciniak poprowadzi pierwszy mecz od finału MŚ. Hit egzotycznej ligi

Szymon Marciniak wraca do pracy po mistrzostwach świata w Katarze. Rozjemca finału katarskiego mundialu teraz poprowadzi hit ligi egipskiej pomiędzy Al-Ahly a Pyramids FC. Decyzję dot. wyznaczenia Marciniaka podjął Mark Clattenburg, szef tamtejszych sędziów.

Szymon Marciniak wrócił z mistrzostw świata w Katarze, gdzie m.in. sędziował finał pomiędzy Argentyną i Francją. Wtedy większość kibiców i ekspertów chwaliła pracę Marciniaka, ale też jego zespołu sędziowskiego, czyli Pawła Sokolnickiego, Tomasza Listkiewicza i Tomasza Kwiatkowskiego. Najbardziej krytyczni byli Francuzi, a szczególnie "L'Equipe", które przyznało mu ocenę 2/10. - Marciniak kapitalnie sędziował ten finał. "L’Equipe" zwykle normalnie ocenia sędziów, więc nie mogłem w to uwierzyć. Aż spadłem z łóżka - komentował Michel Vautrot, były francuski arbiter.

Zobacz wideo Coś pięknego. Kibice Maroka oklaskami żegnają swoich piłkarzy po meczu z Francją

Szymon Marciniak poprowadzi hit ligi egipskiej. Pięciu Polaków w zespole sędziowskim

Egipska federacja piłkarska poinformowała o wyborze sędziów na mecze jedenastej kolejki ligowej. Zdecydowanie największym hitem będzie starcie Al-Ahly z Pyramids FC, które zajmują odpowiednio drugie i czwarte miejsce. Okazuje się, że sędzią głównym tego meczu będzie Szymon Marciniak. To tym samym pierwszy mecz dla Marciniaka po finale mistrzostw świata w Katarze pomiędzy Argentyną a Francją. Egipscy dziennikarze zwracają uwagę na to, że wyboru dokonał Mark Clattenburg, szef tamtejszego związku sędziów.

Szymon Marciniak nie będzie osamotniony w zespole sędziowskim na to spotkanie. Zgodnie z grafiką opublikowaną przez egipską federację będzie też dwóch polskich arbitrów liniowych oraz dwóch Polaków przy systemie VAR. To będzie zupełnie inny skład w porównaniu do mistrzostw świata w Katarze, ponieważ na liniach będą Adam Kupsik i Radosław Siejka, a przy VAR-ze będzie pracował Tomasz Musiał i Tomasz Marciniak.

To nie będzie pierwszy raz, gdy Marciniak sędziuje mecz w Egipcie. 21 lipca tego roku Polak był rozjemcą finału Pucharu Egiptu pomiędzy Zamalek a Al-Ahly. Marciniakowi zdarzało się też sędziować mecze w Arabii Saudyjskiej, Japonii czy Katarze.

Mecz Al-Ahly z Pyramids FC odbędzie się w poniedziałek 2 stycznia o godz. 18:00 czasu polskiego. Al-Ahly ma 24 punkty po dziesięciu meczach, tyle, co prowadzący Zamalek. Pyramids z kolei traci cztery punkty do Al-Ahly. Dwa najlepsze zespoły w lidze egipskiej grają w eliminacjach do Afrykańskiej Ligi Mistrzów, a drużyny z miejsc 3-4 - w eliminacjach do Afrykańskiego Pucharu Konfederacji.

Więcej o:
Copyright © Agora SA