Kilku irańskich piłkarzy zostało zatrzymanych przez policję. Dali pretekst

Kilku piłkarzy jednego z czołowych irańskich klubów zostało zatrzymanych przez policję za spożywanie alkoholu podczas imprezy sylwestrowej. Nieznane są szczegóły dotyczące nazwisk graczy, ale jedna osoba została zatrzymana do dalszego przesłuchania.

W ostatnich miesiącach Iranie trwają antyrządowe demonstracje, które mają na celu zwalczenie wielu restrykcyjnych praw, czy walkę o prawa kobiet. Wszystko rozpoczęło się od śmierci Mahsy Amini we wrześniu bieżącego roku. W ostatnim czasie było wiele przypadków protestów wśród sportowców, którzy nie śpiewali hymnu, jak reprezentanci Iranu na mundialu w Katarze, albo nie nosili hidżabu, jak Elnaz Rekabi.

Zobacz wideo Trener Polaków pokazał, dlaczego Żyła mógł zostać zdyskwalifikowany

Jedna osoba została zatrzymana podczas zakrapianej alkoholem imprezy irańskich piłkarzy

W tym jednak przypadku nie mamy do czynienia z protestem a zwykłym imprezowaniem. Półoficjalna agencja informacyjna Tasnim poinformowała, że kilku obecnych i byłych graczy nieujawnionego z nazwy czołowego klubu piłkarskiego z Teheranu zostało zatrzymanych na imprezie na wschód od stolicy.

- Niektórzy z nich nie zachowywali się normalnie po spożyciu alkoholu - donosi Tasnim nie podając żadnych szczegółów. Spożywanie alkoholu jest zabronione przez islamskie prawo Iranu.

Agencja informacyjna YJC poinformowała, że zgromadzenie było przyjęciem urodzinowym i dodała, że wszyscy zatrzymani zostali zwolnieni z wyjątkiem jednej osoby, która nie była piłkarzem. Agencja informacyjna Fars powołała się na prokuratora, który powiedział, że wszczęto postępowanie, a szczegóły zostaną ujawnione w późniejszym czasie.

Do sprawy nie odniosła się irański związek piłki nożnej.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: