Bild: Przełom w sprawie Dawida Kownackiego. "Niekwestionowany numer jeden"

Dawid Kownacki może przedłużyć kontrakt z Fortuną Dusseldorf. Obecna umowa polskiego napastnika jest ważna tylko do końca sezonu, ale w nowej może pojawić się klauzula wykupu - informuje dziennik "Bild".

Dawid Kownacki spędził drugą część poprzedniego sezonu w Lechu, gdzie strzelił cztery gole i zanotował dwie asysty, i przyczynił się do zdobycia mistrzostwa Polski. Lech miał szansę zatrzymać Kownackiego, ale klub nie złożył odpowiedniej oferty Fortunie Dusseldorf. - W Poznaniu nie wylądowałem i nie wyląduję. Ja zielone światło dałem, ale klub nie chciał wydać tyle pieniędzy - mówił Kownacki w Kanale Sportowym.

Zobacz wideo Barcelona nie wykorzysta transferu Lewandowskiego w 100 proc. "Klęska" [Sport.pl LIVE]

Media: Dawid Kownacki może podpisać nowy kontrakt z Fortuną Dusseldorf. Możliwa klauzula wykupu

"Bild" informuje, że Dawid Kownacki może jednak pozostać w Fortunie Dusseldorf na dłużej. Kontrakt polskiego napastnika jest ważny tylko do końca czerwca 2023 r., ale już rozpoczęły się rozmowy na temat jego przedłużenia. "Kownacki rozkwitł u trenera Daniela Thioune. Polak jest niekwestionowanym numerem jeden w ataku Fortuny i tak już zostanie. Pytanie, czy tak samo będzie w przyszłym sezonie" - pisze "Bild". Transfer Kownackiego w letnim oknie jest niemal wykluczony, chyba że pojawi się bardzo dobra oferta.

Niemieccy dziennikarze zwracają uwagę na to, że w kwestii kontraktu Dawida Kownackiego są dwie ważne kwestie do omówienia. Jedną z nich jest potencjalna klauzula wykupu, która zrekompensuje Kownackiemu brak transferu do Lecha Poznań (być może będzie to kwota 1,5 mln euro). "Pojawiają się pytania, do kiedy ta klauzula byłaby ważna, czy będzie miała zastosowanie w przypadku awansu i czy wtedy mogłaby zostać podwyższona" - czytamy. Drugą kwestią jest pensja. Polskim napastnikiem interesował się VfB Stuttgart, a Kownacki mógłby zarobić więcej w innym klubie, niż w Fortunie.

Dawid Kownacki zanotował bardzo udany początek sezonu w 2. Bundeslidze. Dotychczas strzelił dwa gole i zaliczył jedną asystę w czterech ligowych meczach. Fortuna Dusseldorf zajmuje obecnie ósme miejsce z siedmioma punktami i traci dwa punkty do Paderbornu, Heidenheim, Darmstadt oraz HSV Hamburg.

Więcej o: