Szachtar splądrowany przed nowym sezonem. Nie ma 17 piłkarzy i trenera

Szachtar Donieck w przyszłym tygodniu rozpocznie przygotowania do nowego sezonu ligi ukraińskiej. Hiszpański dziennik "Marca" pisze, że klub został "splądrowany" przed powrotem do rywalizacji - z klubu odszedł nie tylko trener Roberto De Zerbi, ale też 17 piłkarzy.

Szachtar Donieck wkrótce rozpocznie przygotowania do nowego sezonu ligi ukraińskiej. Klub nie przyjął dobrze decyzji FIFA o zawieszeniu kontraktów dla piłkarzy i trenerów z zagranicy i zamierza pozwać FIFĘ, domagając się 50 mln euro zadośćuczynienia. - Wiele osób mówi, że wspiera Ukrainę, ale tego nie robi. Przykładem tego jest FIFA. Oni muszą zrozumieć, że powinni wspierać wszystkich ukraińskich piłkarzy. Musimy znaleźć sposób na kompromis, inaczej być może będziemy musieli iść do sądu - ujawnił Darijo Srna w rozmowie z "The Mirror".

Zobacz wideo Tymoteusz Puchacz wyjaśnia hejterów. "Jest coraz gorzej"

Media: Szachtar został "splądrowany" przez wojnę w Ukrainie. 17 piłkarzy już odeszło

Dmitrij Kirilenko, dyrektor Szachtara Donieck rozmawiał z hiszpańskim dziennikiem "Marca" przed nowym sezonem ligi ukraińskiej. Klub rozpocznie przygotowania do rozgrywek w drugiej połowie lipca. - Udało nam się zakwalifikować do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a w połowie sierpnia ruszy liga ukraińska. Przygotowania zaczynamy w przyszłym tygodniu - stwierdził Kirilenko. Kamil Rogólski, kibic Szachtara informuje, że sezon oficjalnie ruszy 23 sierpnia, a mecze będą rozgrywane w całości na terenie Ukrainy. Data nie jest przypadkowa, ponieważ 24 sierpnia Ukraina świętuje niepodległość.

Dziennik "Marca" pisze, że "wojna w Ukrainie spowodowała splądrowanie Szachtara Donieck". Do tej pory z klubu odeszło 17 piłkarzy (w tym 11 zawodników z Brazylii, a prawdopodobnie na tym nie koniec), a poza tym z Szachtarem rozstał się trener Roberto De Zerbi. Nowym szkoleniowcem klubu z Doniecka, zdaniem ukraińskich dziennikarzy, ma zostać Igor Jovicević. Z kolei do nowych klubów odeszli m.in. David Neres (Benfica Lizbona), Marcos Antonio (Lazio) czy Fernando (RB Salzburg).

Szachtar Donieck będzie rozgrywał mecze w europejskich pucharach w Warszawie, prawdopodobnie na stadionie Legii Warszawa, co potwierdził Darijo Srna, dyrektor sportowy Szachtara. - Mecze Ligi Mistrzów rozegramy w Warszawie, ponieważ Polska jest bratnim narodem Ukrainy. Przyjęli wielu Ukraińców do kraju i wiele dla nas zrobili. Chcemy okazać im szacunek - powiedział Srna. 

Więcej o: