Wyciekły skandaliczne wiadomości Marca Overmarsa. "Druzgocące"

Dyrektor sportowy Ajaksu Amsterdam, Marc Overmars opuścił holenderską drużynę w trybie natychmiastowym. Powodem jego odejścia miały być nieodpowiednie wiadomości, które wysyłał do pracowniczek klubu. - To druzgocące dla kobiet, które musiały doświadczać jego zachowania. Gdy o tym usłyszeliśmy, zareagowaliśmy błyskawicznie - przyznał Leen Meijaard, przewodniczący rady nadzorczej Ajaksu.

Decyzja została podjęta po rozmowach w ostatnich dniach z Radą Nadzorczą oraz dyrektorem generalnym Edwinem van der Sarem.

Zobacz wideo Kulesza ogłosił! Michniewicz nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

Piękny gol MbappePSG rozbił mistrza Francji. Duży błąd Donnarummy i cudowny gol Mbappe [WIDEO]

Marc Overmars wysyłał do pracowniczek klubu niestosowne informacje, których treść nie została ujawniona, ale były na tyle mocne, że dyrektor sportowy Ajaksu musiał pożegnać się z klubem. Holender napisał oświadczenie, które ukazało się na oficjalnej stronie klubu z Amsterdamu. - Jest mi wstyd. Zwłaszcza w przypadku kogoś na moim stanowisku takie zachowanie nie może być w żaden sposób usprawiedliwione. W ubiegłym tygodniu skonfrontowałem się z doniesieniami na temat mojego zachowania i jak ono wpływa na innych.

Marc Overmars odszedł z Ajaksu Amsterdam. "Sytuacja dramatyczna dla wszystkich"

- Nie zdawałem sobie sprawy, że przekraczam granicę, ale dotarło to do mnie w ostatnich dniach - dodał. - To wszystko ma również duży wpływ na moją sytuację prywatną. Dlatego proszę wszystkich, aby zostawili mnie i moją rodzinę w spokoju. Nagle poczułem ogromną presję. Przepraszam.

Przewodniczący rady nadzorczej Ajaksu, Leen Meijaard określił tę sytuację "dramatyczną dla wszystkich zamieszanych w nią". "To druzgocące dla kobiet, które musiały doświadczać jego zachowania. Gdy o tym usłyszeliśmy, zareagowaliśmy błyskawicznie. (...) Marc jest prawdopodobnie najlepszym dyrektorem sportowym w historii klubu. Nie bez powodu przedłużyliśmy z nim kontrakt, ale niestety przekroczył pewną granicę, po której jego pozostanie na stanowisku nie wchodziło w grę" - przyznał Meijaard za pośrednictwem oficjalnej strony klubowej.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Z kolei Edwin van der Sar, były bramkarz, a obecnie dyrektor generalny klubu, dodał: - Uważam, że sytuacja jest przerażająca dla wszystkich i zgadzam się ze słowami Leena Meijaarda. Czuję się również odpowiedzialny za pomaganie innym pracownikom. Ważne jest, aby każdy z nich czuł się bezpiecznie.  [...] Ta wiadomość jest również ciosem dla wszystkich, którym zależy na Ajaksie.

Gol Vlahovicia w debiucie w JuventusieShow debiutantów w meczu Juventusu. "Stara maszyna, nowa fabryka"

Marc Overmars był dyrektorem sportowym Ajaksu Amsterdam od lipca 2012 roku, a niedawno został ponownie wybrany na nową kadencję, do 30 czerwca 2026 roku. W tej roli radził sobie świetnie. Ajax wypromował wielu świetnych piłkarzy m.in. Frenkiego de Jonga czy też Matthijsa de Lighta, a potem sprzedawał ich z ogromnym zyskiem do mocnych europejskich klubów. Po ich stracie znajdował nowych zawodników, którzy szybko zapełniali luki bez straty jakości.

W przeszłości Overmars był znakomity skrzydłowym, który zagrał w 86 spotkaniach dla reprezentacji Holandii i trafił w nich 17 razy do siatki. Był m.in w kadrze na MŚ 1994 i 1998. Natomiast podczas kariery klubowej bronił barw Ajaksu w latach 1992-1997, Arsenalu w latach 1997-2000 i FC Barcelony (2000-2004). Jego kariera została wyhamowana przez poważne kontuzje. Już w wieku 31 lat zawiesił buty na kołku, ale później jeszcze na rok wznowił karierę w ekipie Go Ahead Eagles występującej na drugoligowym szczeblu rozgrywkowym. 

Ajax Amsterdam po 21 kolejkach ligi holenderskiej jest liderem tabeli z 51 punktami na koncie. Wyprzedza o pięć punktów PSV Eindhoven i o sześć Feyenoord Rotterdam.

Więcej o: