Łukasz Piszczek w finale Pucharu Niemiec. Borussia zmiotła rywala

Łukasz Piszczek zagrał 62. minuty w półfinale Pucharu Niemiec, w którym jego Borussia Dortmund wygrała 5:0 z Holstein Kiel. Polak zagra o ostatnie trofeum w karierze z RB Lipsk.

Borussia Dortmund wygrała 5:0 z Holstein Kiel w półfinale Pucharu Niemiec. W spotkaniu 62. minuty zagrał Łukasz Piszczek, dla którego krajowy puchar będzie szansą na ostatnie trofeum w karierze.

Borussia Dortmund w finale Pucharu Niemiec. Ostatnia szansa na trofeum dla Piszczka

Borussia Dortmund załatwiła sprawy awansu do finału w pierwszej połowie gry. Pierwsza bramka dla dortmundczyków padła w 16. minucie gry. Strzelcem gola był Giovanni Reina, który trafił także w 23. minucie. Pozostała bramki dla Borussii również padły w pierwszej części gry (26. minuta - Marco Reus, 32. minuta - Thorgan Hazard, 41. minuta - Jude Bellingham). W spotkaniu wystąpił Łukasz Piszczek, który rozegrał 62. minucie. Zmienił go Mateu Morey.

Piszczek wraca do Polski po sezonie. Piszczek wraca do Polski po sezonie. "Taki sobie plan ułożyłem i tego się trzymam"

Borussia zagra w finale Pucharu Niemiec z RB Lipsk, które pokonało 2:0 Werder Brema w półfinale. Spotkanie zostanie rozegrane 13 maja. Dla Piszcza to będziesz szansa na ostatnie trofeum w karierze. Zgodnie z deklarująca Polak po tym sezonie zakończy karierę.

Łukasz Piszczek rozegrał w tym sezonie 15 meczów, w tym dziewięć w Bundeslidze i dwa w Pucharze Niemiec.