Wielkie poruszenie po tym, co stało się w finale Ligi Mistrzów

"Niezniszczalni. Niezatapialni", Boski klub, "Jedna z najlepszych drużyn w historii sportu" - takie określenia padają w kontekście Realu Madryt. Drużyna Carlo Ancelottiego pokonała Borussię Dortmund 2:0 i sięgnęła po 15. w historii puchar Ligi Mistrzów i piąty w tej dekadzie. Zachwytów nad wyczynem madrytczyków nie kryją dziennikarze i eksperci.

Real Madryt po raz piętnasty w historii wywalczył triumf w piłkarskiej Lidze Mistrzów. W sobotnim finale na Wembley pokonał Borussię Dortmund 2:0 po golach Daniego Carvajala i Viniciusa Juniora. Była to też piąta wygrana w tych rozgrywkach trenera Carlo Ancelottiego. Tak na historyczny sukces ekipy z Madrytu zareagowali dziennikarze i eksperci, komentujący w serwisie X.

Zobacz wideo Jakub Przygoński i dziennikarz Sport.pl driftują samochodem za milion złotych!

Eksperci nie mieli złudzeń. Tak podsumowali wyczyn Realu Madryt. "Czysty fenomen"

- I znowu Real Madryt. Znowu Real Madryt mistrzem, panowie. Gratulacje - napisał Jakub Seweryn, dziennikarz Sport.pl.

- Real Madryt wygrywa Ligę Mistrzów po raz piętnasty - i piąty w ostatniej dekadzie. Mają na koncie tyle samo zwycięstw, ile wszystkie kluby z Anglii łącznie, więcej niż na wspólnym koncie mogliby zapisać Włosi. Niesamowity klub. Żyjemy w erze Królewskich - skomentował Szymon Janczyk z portalu Weszło.com.

- Boski klub - krótko podsumował komentator TVP Sport, Mateusz Borek.

- Niezniszczalni. Niezatapialni. NIE DO RUSZENIA! Bez względu na wszystkie zmartwienia. Po prostu czysty fenomen. Gratulacje Real Madryt. 15!!! - napisał komentator Viaplay, Rafał Wolski

- Tego, co ma Real Madryt nie wyliczą żadne algorytmy i nie przedstawią żadne procenty w wykresach - podkreślał Marcin Borzęcki z Viaplay.

- Madryt to Madryt. Nikt tak nie umie w Ligę Mistrzów jak Real - ocenił Maciej Iwański, komentator TVP Sport.

Wielkie święto w finale Ligi Mistrzów. "Real Madryt to punkt odniesienia"

- Real Madryt po swojemu. Vinicius Złota Piłka - skomentował Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl.

- Szósta Liga Mistrzów od 2014 roku. Jedna z najlepszych drużyn w historii sportu. Real Madryt to punkt odniesienia dla każdego. Piąta wygrana Liga Mistrzów Carletto również mówi sama za siebie - posumował Radosław Laudański z Weszło.com.

- Pięć razy wygrał Ligę Mistrzów. Mistrzostwa Hiszpanii, Włoch, Francji, Niemiec i Anglii. Na uboczu dyskusji o tytuł najlepszego trenera na świecie czy w historii. Po prostu wygrywa. Trudno nie uwielbiać Carlo Ancelottiego - dodał Jan Mazurek z tej samej redakcji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.