Musiałowski daje awans Liverpoolowi! Kluczowy gol Polaka

Mateusz Musiałowski zdobył bramkę dla Liverpoolu w meczu UEFA Youth League z Milanem (1:1). Dzięki trafieniu Polaka "The Reds" wygrali swoją grupę i awansowali bezpośrednio do 1/8 finału rozgrywek.

Dla Mateusza Musiałowskiego jest to pierwszy gol w tegorocznej młodzieżowej Lidze Mistrzów. Polak wpisał się na listę strzelców już w 4. minucie wyjazdowego meczu z AC Milan. 18-latek popisał się skutecznym uderzeniem z powietrza po dośrodkowaniu Luke'a Chambersa, trafiając pod poprzeczkę bramki rywala i otwierając wynik spotkania.

W 78. minucie do remisu doprowadził Marco Nasti, przez co mecz zakończył się wynikiem 1:1, który i tak pozwolił Liverpoolowi wygrać grupę B UEFA Youth League.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Pełne 90 minut w bramce Liverpoolu rozegrał inny Polak - Bartosz Mrozek. Liverpool z 11 punktami zwyciężył w grupie B UEFA Youth League. Dzięki temu "'The Reds" awansowali bezpośrednio do 1/8 finału rozgrywek. Drugie z 10 punktami było FC Porto, które w fazie pucharowej rozpocznie rywalizację od 1/16 finału, gdzie zmierzy się jedną z drużyn z rozgrywanej równolegle ścieżki mistrzowskiej.

Mateusz Musiałowski na co dzień występuje w drużynie Liverpoolu U-23. W bieżącym sezonie Premier League 2 rozegrał dziewięć spotkań, w których strzelił trzy gole. Jego drużyna jest dziewiąta w tabeli, w której prowadzi londyński West Ham.