Legia ma problem. Co z kontraktem Josue? "Nie ma dobrych informacji"

- Po prostu ta sytuacja stoi w miejscu - tak próby przedłużenia kontraktu z Josue zobrazował dziennikarz Tomasz Włodarczyk. Legia Warszawa wciąż nie jest pewna, czy jej lider zostanie w klubie na następny sezon. Jej działacze już zaczynają tracić cierpliwość.

Drugi sezon Josue w Legii Warszawa powoli dobiega końca, a wraz z nim Portugalczykowi kończy się umowa. Kontrakt obowiązuje do 30 czerwca, a stołecznej ekipie wciąż nie udało się nakłonić pomocnika do jego przedłużenia. Jeśli nie dojdzie do przełomu, klub z Łazienkowskiej będzie musiał szukać godnego zastępcy. Josue zapracował sobie bowiem na miano absolutnego lidera.

Zobacz wideo Specjalny występ dla Lewandowskich! Bawili się i śpiewali pod sceną

Zniecierpliwienie w Legii. Josue wciąż nie podjął decyzji. "Drzwi są jeszcze uchylone"

Jak ujawnił Tomasz Włodarczyk na kanale Meczyki na YouTubie, dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński chciał wyjaśnić sprawę kontraktu Portugalczyka z jego agencją menedżerską. Dwa tygodnie temu spotkał się z jej przedstawicielami. - Nie ma dobrych informacji dla fanów z Łazienkowskiej, bo po prostu ta sytuacja stoi w miejscu. Dali sobie nieco więcej czasu - zdradził dziennikarz.

Maik Nawrocki Składy na mecz Legia - Raków. Hit nad hity w ekstraklasie

Obóz 32-latka wciąż zwleka z decyzją. Możliwe, że podejdzie jeszcze raz do tematu w kwietniu lub na początku maja. - Josue wie, że następny kontrakt będzie prawdopodobnie jego ostatnim na poziomie lukratywnym. I rozgląda się za taką ofertą, która pewnie ustawiałby go do końca życia - postawił hipotezę Włodarczyk. - Czy Legia może mu taką zaproponować? Może mu zaoferować bardzo wysoką i bardzo dobrą, ale czy są kierunki, którą mogą mu dać powyżej miliona euro rocznie? Pewnie tak, natomiast takiej oferty na stole nie ma - dodał.

Legia Warszawa-Raków Częstochowa. Mecz na wagę tytułu? O której i gdzie oglądać? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE] Legia Warszawa-Raków Częstochowa. Mecz na wagę tytułu? O której i gdzie oglądać? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Gra na zwłokę działa jednak na niekorzyść Legii, która w przypadku odmowy ze strony Josue, będzie musiała zacząć poważnie działać. - Drzwi są jeszcze uchylone, ale dwa miesiące temu rozmawiałem z Jackiem Zielińskim i dał jasno do zrozumienia: "My nie będziemy wiecznie czekać na Josue, bo musimy zabezpieczyć się na tej pozycji" - podsumował Włodarczyk.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Josue przyszedł do Legii latem 2021 r. z Hapoelu Beer Sheva. Przez ten czas zagrał dla warszawskiej drużyny aż 70 meczów, strzelił 14 goli i zanotował 26 asyst.

Więcej o: