Niesamowity wzrost wartości Kacpra Kozłowskiego. Jest droższy niż cztery kluby ekstraklasy

Portal Transfermarkt dokonał kolejnej aktualizacji wartości rynkowej piłkarzy. Obecnie najdroższym piłkarzem polskiej ekstraklasy jest Kacper Kozłowski z Pogoni Szczecin, którego wartość wynosi obecnie aż osiem milionów euro.

Kacper Kozłowski ma za sobą znakomite miesiące. 18-letni pomocnik Pogoni Szczecin pokazuje się ze świetnej strony w krajowych rozgrywkach, dzięki czemu jego talent dostrzegł Paulo Sousa, który powołał go do reprezentacji Polski i zabrał na Euro 2020. Latem jego usługami zainteresowanych było sporo klubów z zagranicy, ale póki co Kozłowski pozostał w Polsce.

Zobacz wideo To szaleństwo! Kacper Kozłowski na celowniku gigantów

Kacper Kozłowski najdroższym piłkarzem ekstraklasy

Po piątkowej aktualizacji wycen Kozłowski zanotował najwyższy wzrost wartości spośród wszystkich piłkarzy ekstraklasy. Osiem milionów euro to względem poprzedniej wyceny wyższa kwota aż o trzy miliony euro. 18-latek znacząco wyprzedza drugiego w zestawieniu Jakuba Kamińskiego z Lecha Poznań, którego wyceniono na sześć milionów euro. Podium z wartością 3,5 miliona euro zamyka Luquinhas z Legii Warszawa.

Najdrożsi obecnie piłkarze ekstraklasy wg portalu Transfermarkt:

  1. Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin) - 8 mln euro
  2. Jakub Kamiński (Lech Poznań) - 6 mln euro
  3. Luquinhas (Legia Warszawa) - 3,5 mln euro
  4. Lubomir Satka (Lech Poznań) - 3 mln euro
  5. Filip Mladenović (Legia Warszawa) - 2,5 mln euro
  6. Igor Kharatin (Legia Warszawa) - 2,5 mln euro
  7. Mateusz Żukowski (Lechia Gdańsk) - 2,5 mln euro
  8. Mikael Ishak (Lech Poznań) - 2,5 mln euro
  9. Ivi Lopez (Raków Częstochowa) - 2 mln euro
  10. Filip Marchwiński (Lech Poznań) - 2 mln euro

Kacper Kozłowski droższy niż cztery kluby

Biorąc pod uwagę najnowszą wycenę Kacpra Kozłowskiego, zawodnik Pogoni Szczecin jest droższy niż cztery całe zespoły występujące w ekstraklasie: Górnik Łęczna (5 mln euro), Warta Poznań (6,38 mln euro), Bruk-Bet Termalica (6,63 mln euro) i Stal Mielec (7,3 mln euro). W zestawieniu tym dominuje Lech Poznań, którego zawodnicy są łącznie warci 32,8 mln euro. Dalej są Legia Warszawa (27,73 mln euro) i Pogoń Szczecin (24,7 mln euro).

Zawodnikiem, który jak dotąd został najdrożej sprzedany z polskiego klubu jest Jakub Moder, który przenosił się do Brighton za 11 mln euro. Drugie miejsce zajmuje Radosław Majecki, na którego sprzedaż do AS Monaco Legia Warszawa zarobiła 7 mln euro, natomiast na sprzedaży Jana Bednarka do Southampton "Kolejorz" zarobił 6 mln euro.

Kacper Kozłowski w obecnym sezonie ekstraklasy wystąpił w dziewięciu spotkaniach, w których strzelił trzy gole i zanotował dwie asysty. Ma za sobą także sześć występów w reprezentacji Polski.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.