Jayson Papeau piłkarzem Warty Poznań! "Słyszałem wiele dobrego o ekstraklasie"

Jeszcze w sobotę występował w Ligue 2, a we wtorek Warta Poznań ogłosiła go swoim zawodnikiem. Jayson Papeau to 25-letni pomocnik z Francji, który związał się z polskim klubem do 2023 roku.

Jayson Papeau podpisał z Wartą Poznań kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Francuz pochodzi z Francji, a swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Le Mee Sports Football. W lipcu 2019 roku podpisał kontrakt z Amiens FC. Na rundę wiosenną ubiegłego roku trafił na wypożyczenie do FC Chambly. 

Zobacz wideo "Kariera trenerska Marka Papszuna rozwija się wzorowo. Może dojść bardzo daleko"

Warta Poznań ściąga 25-letniego piłkarza z zaplecza francuskiej ekstraklasy. "Pierwsza ósemka w tabeli będzie dobrym rezultatem"

- Cieszymy się, że doszliśmy do porozumienia z Amiens SC i Jaysonem. Szukaliśmy wzmocnienia siły ofensywnej. Nasz nowy zawodnik może występować na lewej i prawej stronie pomocy, ale daje nam też opcję gry na pozycji środkowego, ofensywnego pomocnika. Jest szybkim, dynamicznym zawodnikiem, dobrym technicznie i dobrze czuje się w sytuacjach jeden na jednego – mówi Robert Graf, dyrektor sportowy Warty Poznań.

Jayson Papeau ma na swoim koncie 32 występy w Ligue 2, czyli na zapleczu francuskiej ekstraklasy.  Strzelił w nich dwa gole i zaliczył trzy asysty. - Słyszałem wiele dobrego o polskiej Ekstraklasie, potwierdził to Milan Corryn, z którym rozmawialiśmy przed przylotem do Polski. Jestem szczęśliwy, że tutaj trafiłem. Teraz chcę już jak najszybciej zacząć grać w nowych barwach. Chcę pomóc zespołowi w zajęciu jak najwyższej pozycji w lidze. Myślę, że pierwsza ósemka w tabeli będzie dobrym rezultatem - powiedział natomiast 25-letni pomocnik. 

Warta Poznań w bieżącym sezonie ekstraklasy rozegrał sześć meczów, których bilans to: jedno zwycięstwo, trzy remisy i dwie porażki. Obecnie klub znajduje się na 13. miejscu w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Poprzedni sezon Warta zakończyła na 5. miejscu i otarła się o grę w europejskich pucharach. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.