Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gwiazda ekstraklasy odchodzi do klubu Nenada Bjelicy. Celem Liga Mistrzów

Damjan Bohar pożegnał się z kibicami Zagłębia Lubin. Słoweniec będzie występował w chorwackim NK Osijek, gdzie trenerem jest Nenad Bjelica.

Nenad Bjelica na początku września został nowym trenerem chorwackiego NK Osijek. Chorwat podpisał trzyletni kontrakt. Dla 49-letniego szkoleniowca to powrót w rodzinne strony, bo urodził się właśnie w tym mieście. Jak poinformowano podczas konferencji prasowej, Bjelica będzie zajmował się nie tylko prowadzeniem pierwszego zespołu.

Zobacz wideo "Gikiewicz pomoże Gumnemu, Białek dostanie minuty"

- Otrzymałem odpowiedzialność za prowadzenie całej polityki sportowej klubu. Mam na myśli także drużynę B i naszą szkółkę piłkarską. Otrzymałem autonomię w wyborze osób, którym najbardziej ufam. Osijek to ambitny klub, co widać w wielu aspektach. Dla mnie gra w Lidze Mistrzów byłoby spełnieniem marzeń - powiedział Bjelica podczas konferencji prasowej, zorganizowanej na budowanym stadionie.

Damjan Bohar pożegnał się z kibicami Zagłębia Lubin

- Chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim w klubie, całej drużynie, naszym kibicom. Byłem tutaj przez dwa lata, byłem bardzo zadowolony, ale jest profesjonalistą, jak każdy zawodnik. Gdy przyszła oferta, postanowił zmienić klub. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, za to, co razem zrobiliście dla mnie - powiedział Bohar, żegnając się z kibicem za pośrednictwem nagrania, opublikowanego w mediach społecznościowych.

Damjan Bohar do Zagłębia Lubin przyszedł w lipcu 2018 roku. Od tamtej pory wystąpił w 80 meczach, w których zdobył 28 bramek i zanotował 14 asyst. W niedzielę w barwach "Miedziowych" wystąpił po raz ostatni, w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Cracovią.

Przeczytaj także: