Nenad Bjelic, były trener Lecha, znalazł nową prac. "Gra w Lidze Mistrzów byłaby spełnieniem marzeń"

Nenad Bjelica został ogłoszony nowym trenerem NK Osijek. Jak poinformowano w sobotę na konferencji prasowej, Chorwat podpisał ze swoim byłym klubem trzyletni kontrakt.

Nenad Bjelica został w sobotę zaprezentowany jako nowy trener chorwackiego NK Osijek. Chorwat, który w przeszłości prowadził Lecha Poznań, podpisał z nowym zespołem trzyletni kontrakt. Dla Bjelicy to powrót w jego rodzinne strony, bo urodził się właśnie w tym mieście. Jak poinformowano podczas konferencji prasowej, 49-latek będzie zajmował się nie tylko prowadzeniem pierwszego zespołu.

- Otrzymałem odpowiedzialność za prowadzenie całej polityki sportowej klubu. Mam na myśli także drużynę B i naszą szkółkę piłkarską. Otrzymałem autonomię w wyborze osób, którym najbardziej ufam. Osijek to ambitny klub, co widać w wielu aspektach. Dla mnie gra w Lidze Mistrzów byłoby spełnieniem marzeń - powiedział Bjelica podczas konferencji prasowej, zorganizowanej na budowanym stadionie.

Osijek po trzech kolejkach nowego sezonu zajmuje dopiero 8. miejsce, z jednym punktem wywalczonym na otwarcie sezonu. Do liderującego Dinama Zagrzeb traci aż 8 punktów. Bjelica otrzymał zadanie odbudowy formy pierwszego zespołu i pomoc w budowaniu klubu w nadchodzących latach.

Zobacz wideo Dlaczego polskie drużyny nie mogą przygotować się na eliminacje pucharów [Sekcja Piłkarska #61]

Nenad Bjelica pozostawał bez pracy od połowy kwietnia, kiedy zwolniono go z Dinama Zagrzeb, gdy nie zgodził się na obniżkę wynagrodzenia. - Dinamo oraz Nenad Bjelica zakończyli współpracę. Klub dziękuje mu za dotychczasową współpracę trenerowi oraz wyniki, które osiągał jako szkoleniowiec Dinama - napisano w kwietniu w lakonicznym komunikacie na stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Do pracy Bjelicy trudno się było przyczepić, bo klub był wówczas zdecydowanym liderem ligi chorwackiej z 18 punktami przewagi nad drugą Rijeką. W czasie dwuletniej pracy Bjelica poprowadził klub w 99 meczach, zdobył dwa mistrzostwa i puchar kraju. W sezonie 2019/2020 awansował także do Ligi Mistrzów.

Przeczytaj także:

Więcej o: