To tutaj Kulesza wybierze nowego selekcjonera. Wyjątkowe miejsce

Już niedługo dowiemy się, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. We wtorek i środę najważniejsi działacze piłkarscy z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą na czele będą obradować w Warszawie. Wiadomo, gdzie podejmą decyzję, kto przejmie schedę po Fernando Santosie. Miejsce spotkania jest już od lat mocno związanie z drużyną narodową.

Reprezentacja Polski wciąż nie ma selekcjonera po tym, jak PZPN w środę 13 września ogłosił rozwiązanie kontraktu z Fernando Santosem. Następca Portugalczyka zostanie wybrany już niebawem, decyzję w tej sprawie podejmie prezes federacji Cezary Kulesza.

Zobacz wideo "Dopóki Kulesza jest prezesem PZPN-u, kompletnie nie ma znaczenia, kto będzie selekcjonerem"

W tym miejscu zostanie wybrany nowy selekcjoner. Reprezentacja Polski często tam gości

Najważniejsi działacze polskiej piłki zjechali się do Warszawy, gdzie we wtorek odbędą się nieoficjalne spotkania, a w środę będzie obradował zarząd PZPN, który zatwierdzi wybór nowego selekcjonera drużyny narodowej.

Miejsce spotkania jest symboliczne i doskonale znane osobom związanym z piłką. Będzie to ekskluzywny hotel Double Tree by Hilton w dzielnicy Wawer. To tam od wielu lat polscy piłkarze zazwyczaj mieszkają w trakcie zgrupowań reprezentacji, tam też odbędzie się pierwsza konferencja prasowa nowego selekcjonera.

Kto zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski? Kilku kandydatów w grze

Od zwolnienia Santosa co rusz pojawiają się nowe spekulacje na temat nowego selekcjonera Polaków. Na ten moment najpoważniejszymi kandydatami są Marek Papszun (aktualnie bezrobotny), Michał Probierz (reprezentacja U-21) oraz Jan Urban (Górnik Zabrze). Jakub Seweryn ze Sport.pl w niedzielę poinformował, że faworytami są dwaj pierwsi z wymienionych, później nieco inaczej sprawę przedstawił Mieczysław Golba, wiceprezes PZPN ds. zagranicznych. - Sądzę, że skupimy się na Probierzu i Urbanie, choć nie mogę ręczyć za to, co będą sądzili inni koledzy z zarządu. Papszun zbudował Raków, przechodził przez niższe klasy rozgrywkowe, ale uważam, że wspomniana dwójka ma ciekawszą przeszłość - powiedział.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nowy selekcjoner po raz pierwszy poprowadzi Polaków w październikowych spotkaniach eliminacji Euro 2024 z Wyspami Owczymi oraz Mołdawią.

Więcej o: