Czesi ruszyli ze sprzedażą biletów. Kuszą kibiców Lewandowskim i Szczęsnym

Czesi przygotowują się już do starcia z Polską w ramach eliminacji Euro 2024. Właśnie ruszyli ze sprzedażą biletów na mecz, który odbędzie się 24 marca 2023 roku w Pradze. Zachęcają kibiców do zakupu, wspominając o gwiazdach naszej drużyny: Robercie Lewandowskim i Wojciechu Szczęsnym.

Reprezentacja Polski dopiero zakończyła udział w mistrzostwach świata, a już trzeba powoli myśleć o kolejnym wyzwaniu. Mowa oczywiście o eliminacjach do Euro 2024, które odbędzie się w Niemczech. Pierwszy mecz eliminacyjny nasi piłkarze rozegrają już w marcu 2023, a ich rywalami będą Czesi. 

Zobacz wideo Ta reprezentacja potrzebuje wymiany pokoleniowej

Czesi rozpoczęli sprzedaż biletów na mecz el. Euro 2024 z reprezentacją Polski. Reklamują je, wspominając o Lewandowskim i Szczęsnym

Nasi południowi sąsiedzi już zaczęli przygotowania do spotkania, które odbędzie się dokładnie 24 marca o godzinie 20:45 na Fortuna Arenie w Pradze, obiekcie miejscowej Slavii. W piątek, 9 grudnia ruszyli ze sprzedażą biletów. Na razie wyłącznie dla czeskich kibiców. 

Roy Keane krytykuje TiteRoy Keane znów uderza w Brazylię. "Tego powinni uczyć trenerów, zapomnijcie o taktyce"

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Taka data rozpoczęcia dystrybucji wejściówek nie jest przypadkowa. Mamy obecnie okres świąteczny. Czesi reklamują zatem bilety jako idealny prezent na święta. Co więcej, kibice, którzy zdecydują się na zakup, otrzymają specjalne ozdobne koperty. Tak, by można było dokument spakować właśnie jako prezent dla kogoś bliskiego.

Przygotowano trzy kategorie cenowe wejściówek - za 590, 890 i 1590 koron czeskich. W przeliczeniu na złotówki nie jest to wygórowana cena, bo odpowiada kolejno 114, 172 i 306 zł. 

Na razie nie wiadomo, kiedy polscy kibice będą mogli zakupić bilety na mecz z Czechami. Polski Związek Piłki Nożnej, nie poinformował o terminie sprzedaży. Z komunikatu strony czeskiej wynika jednak, że nasza federacja rozpocznie dystrybucję na początku 2023 roku. Nie przyjdzie nam zatem długo czekać. 

Czesi są niezwykle zadowoleni, że będą mieli okazję zagrać właśnie z Polską, jak sami podkreślają, uczestnikiem mistrzostw świata w Katarze. "Wśród największych gwiazd reprezentacji Polski są Robert Lewandowski z FC Barcelony i Wojciech Szczęsny z Juventusu" - czytamy. Przypomniano także dotychczasowy bilans bezpośrednich starć obu drużyn. Ten nie jest dla nas korzystny. Osiem razy wygraliśmy, 5 razy zremisowaliśmy i aż 14 razy przegraliśmy z Czechami. 

Eliminacje mistrzostw Europy 2024 rozgrywane będą od marca do listopada przyszłego roku. Polacy znaleźli się w grupie E, oprócz Czechów, rywalami naszych piłkarzy będą jeszcze Mołdawia, Albania oraz Wyspy Owcze. 

WCup Croatia Soccer"Najlepszy mecz na mundialu jest dopiero przed nami". Zapowiadają sensację

Więcej o: