Kapitalna bramka Mateusza Klicha. Komentator nie mógł wyjść z podziwu [WIDEO]

Mateusz Klich błysnął w towarzyskim meczu Leeds United z Elche. W 87. minucie kapitalnie przymierzył z dystansu i zdobył dla swojego zespołu zwycięską bramkę na 2:1. To jego pierwsze trafienie od sierpnia.

Mateusz Klich obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Na dobre stracił miejsce w podstawowej jedenastce Leeds United i rozegrał w Premier League tylko 188 minut. Coraz głośniej mówi się o tym, że reprezentant Polski już w zimowym oknie transferowym może pożegnać się z drużyną, której do niedawna był liderem. Zainteresowane są nim podobno kluby z Belgii i USA.

Mateusz Klich zdobył kapitalną bramkę w meczu Leeds United. Komentator nie mógł wyjść z podziwu

Póki co, Klich kontynuuje jednak przygotowania z Leeds do wznowienia rozgrywek po mistrzostwach świata. Drużyna z West Yorkshire przebywa na zgrupowaniu w Hiszpanii, gdzie w czwartek rozegrała mecz towarzyski z Elche. Klich pojawił się na boisku dopiero po godzinie gry, jednak zdążył pokazać, że trener Jesse Marsch może się mylić, sadzając go na ławce rezerwowych.

Kylian Mbappe i PelePele przesłał specjalną wiadomość Mbappe ze szpitala. "Dziękuję, przyjacielu!"

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W 87. minucie gry utrzymywał się remis 1:1. Wówczas Klich przejął piłkę z lewej strony boiska, podprowadził ją pod pole karne hiszpańskiej drużyny, zbiegł nieco w kierunku środka i uderzył z dystansu. Po chwili piłka wylądowała w bramce. Polak strzelił absolutnie fantastycznie i może pochwalić się kapitalnym golem. Golem, który na dodatek dał zwycięstwo jego drużynie.

"Co za uderzenie!" - zachwycał się komentator klubowej telewizji Leeds United, która transmitowała spotkanie. "Wspaniały gol Mateusza Klicha" - dodał. Być może był to moment przełomowy dla polskiego pomocnika, który na trafienie do siatki czekał od 24 sierpnia. Wtedy zdobył dwie bramki w meczu EFL Cup z FC Barnsley (3:1).

Leeds United do walki o kolejne punkty w Premier League wróci 28 grudnia. Wówczas podejmie na własnym boisku Manchester City. Po 14 kolejkach Mateusz Klich i jego koledzy zajmują 15. miejsce w tabeli z 15 punktami. Tylko o dwa wyprzedzają Nottingham Forest, które otwiera strefę spadkową.

Barcelona ma problem. Gavi nie może dołączyć do pierwszej drużynyBarcelona ma problem. Gavi nie może dołączyć do pierwszej drużyny