PZPN ogłasza. Oficjalnie. Jest nowy trener reprezentacji U-21

Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie poinformował w poniedziałek, że nowym trenerem kadry U-21 został Michał Probierz. Zastąpił na tym stanowisku Macieja Stolarczyka, który odszedł z tej posady w połowie czerwca.

W poniedziałek, w samo południe, Polski Związek Piłki Nożnej poinformował oficjalnie, że Michał Probierz został nowym trenerem reprezentacji Polski do lat 21. Były trener Cracovii zastąpił na tym stanowisku Macieja Stolarczyka, który w połowie czerwca odszedł z pracy w PZPN i rozpoczął pracę w Jagiellonii Białystok.

Zobacz wideo Tymoteusz Puchacz wyjaśnia hejterów. "Jest coraz gorzej"

49-latek ostatni raz dłużej prowadził Cracovię, a później zaliczył ekstremalnie krótki, bo trzydniowy, epizod w drużynie z Niecieczy. Szkoleniowiec przewijał się również wśród kandydatów na objęcie posady selekcjonera reprezentacji Polski, lecz nim finalnie został Czesław Michniewicz.

Probierz to doświadczony szkoleniowiec, który w czasie swojej kariery prowadził m.in. ŁKS Łódź, Jagiellonię Białystok, Cracovię czy Wisłę Kraków. Dwukrotnie, trenując Cracovię i Jagiellonię, zdobywał Puchar i Superpuchar Polski. 

Dziekanowski krytycznie ocenia Michniewicza. Dziekanowski krytycznie ocenia Michniewicza. "Naraziłby się na śmieszność"

Reprezentacja Polski do lat 21 pod wodzą trenera Macieja Stolarczyka rozegrała jedenaście spotkań. Siedem z nich polscy młodzieżowcy zakończyli zwycięstwem, w trzech musieli uznać wyższość rywala oraz w trzech zremisowali. Ostatni mecz pod wodzą byłego trenera Wisły biało-czerwoni rozegrali 7 czerwca z Niemcami. Zakończył się on zwycięstwem rywali, co sprawiło, że biało-czerwoni pożegnali się z marzeniami o awansie na młodzieżowe mistrzostwa Europy.

Więcej o: