Reprezentant Polski wyeliminowany z półfinału baraży o MŚ 2022

Żółta kartka, którą Mateusz Klich obejrzał w potkaniu reprezentacji Polski z Węgrami (1:2) oznacza, że pomocnik Leeds United nie zagra w pierwszym meczu barażowym o awans do mistrzostw świata w Katarze.

Nie tak to miało wyglądać. Reprezentacja Polski, która kilka dni wcześniej zapewniła sobie udział w barażach, w poniedziałek w Warszawie miała w dobrym stylu zakończyć eliminacje rewanżując się Węgrom za remis 3:3 z Budapesztu. Zamiast rewanżu była zaskakująca porażka - 1:2.

Zobacz wideo Mural Sport.pl z Kazimierzem Górskim

Koszmar Mateusza Klicha. Żółta kartka i pauza w barażach

Porażka z Węgrami ma też inne złe skutki - po tym meczu wiemy na pewno, że w półfinale baraży w drużynie Paulo Sousy zabraknie Mateusza Klicha. 

Matty Cash śpiewa hymn Polski przed meczem Polska - WęgryJak obiecał, tak zrobił! Matty Cash i sceny na Stadionie Narodowym

Pomocnik grający na co dzień w Leeds United bardzo ostro sfaulował jednego z przeciwników w 42. minucie spotkania i został ukarany za to żółtą kartką. Oznacza to, że w pierwszym marcowym meczu będzie musiał pauzować. 

Aleksandar Mitrović i Cristiano RonaldoBohater Serbów po wyrzuceniu Portugalii zadrwił z Cristiano Ronaldo [WIDEO]

Klich może mówić jednak przy okazji o sporym szczęściu. Faul, za który został ukarany żółtą kartką, mógł mieć większe konsekwencje. Według między innymi byłego reprezentanta Polski Kamila Kosowskiego to zachowanie zasługiwało nawet na czerwoną kartkę. Ta natomiast mogłaby wykluczyć Polaka z więcej niż jednego spotkania

Więcej o: