"Drużyna Sousy zdradzona przez przywódcę" - Włosi komentują porażkę Polaków

Włoskie media rozpisują się o przegranym meczu Polski ze Słowacją na Euro 2020 i komentują zachowanie Grzegorza Krychowiaka, który osłabił swój zespół. "Dużyna Sousy została zdradzona przez jednego z przywódców. Grzegorz Krychowiak za faul na Jakubie Hromadzie otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko" - napisała "La Stampa".

Reprezentacja Polski zrobiła to po raz kolejny. Nasza kadra skompromitowała się na otwarcie szóstego z siedmiu rozgrywanych w XXI wieku wielkich turniejów. Polacy przegrali 1:2 ze Słowacją w swoim pierwszym spotkaniu podczas Euro 2021. Jedyną bramkę dla Polski zdobył Karol Linetty. Dla Słowaków strzelił Milan Skriniar i Wojciech Szczęsny, który odbitą piłkę od słupka nieświadomie skierował do własnej bramki.

Zobacz wideo Mucha: Nie powinien być w kadrze tylko za zasługi

Po spotkaniu w Sankt Petersburgu na kadrę biało-czerwonych spadła ogromna fala krytyki. Porażkę drużyny Sousy skomentowały również włoskie media. Dziennik "La Stampa" zwrócił uwagę, że: "Wyrównanie zdobyte przez Linettego po samobójczej bramce Szczęsnego w pierwszej połowie było tylko iluzją".

"Polacy, którzy byli faworytami, ale często rozczarowujący w turniejach po świetnych eliminacjach, na początku dominowali, ale potem każda możliwość ataku zatrzymywała się na Skriniarze, który stanowił mur" - podkreślają włoskie media.

Włoski dziennik po meczu Polska-Słowacja. "Zdradzona przez przywódcę"

Jednym z kluczowych momentów meczu była czerwona kartka dla Grzegorza Krychowiaka, którą został ukarany w 62. minucie. "Dużyna Sousy została zdradzona przez jednego z przywódców. Grzegorz Krychowiak za faul na Jakubie Hromadzie otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Potem Słowacja odzyskała siły, a Skriniar okazał się być wytrawnym strzelcem, trafiając na 2:1. [...] Słowacja marzy o wyjściu z grupy, a Polacy mają teraz pod górkę" - czytamy dalej we włoskim dzienniku.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA