"Drużyna Sousy zdradzona przez przywódcę" - Włosi komentują porażkę Polaków

Włoskie media rozpisują się o przegranym meczu Polski ze Słowacją na Euro 2020 i komentują zachowanie Grzegorza Krychowiaka, który osłabił swój zespół. "Dużyna Sousy została zdradzona przez jednego z przywódców. Grzegorz Krychowiak za faul na Jakubie Hromadzie otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko" - napisała "La Stampa".

Reprezentacja Polski zrobiła to po raz kolejny. Nasza kadra skompromitowała się na otwarcie szóstego z siedmiu rozgrywanych w XXI wieku wielkich turniejów. Polacy przegrali 1:2 ze Słowacją w swoim pierwszym spotkaniu podczas Euro 2021. Jedyną bramkę dla Polski zdobył Karol Linetty. Dla Słowaków strzelił Milan Skriniar i Wojciech Szczęsny, który odbitą piłkę od słupka nieświadomie skierował do własnej bramki.

Zobacz wideo Mucha: Nie powinien być w kadrze tylko za zasługi

Wojciech Szczęsny podczas przegranego 1:2 meczu Polska - SłowacjaW brytyjskiej TV nie mieli litości dla Szczęsnego. "Nie ma prawa"

Po spotkaniu w Sankt Petersburgu na kadrę biało-czerwonych spadła ogromna fala krytyki. Porażkę drużyny Sousy skomentowały również włoskie media. Dziennik "La Stampa" zwrócił uwagę, że: "Wyrównanie zdobyte przez Linettego po samobójczej bramce Szczęsnego w pierwszej połowie było tylko iluzją".

"Polacy, którzy byli faworytami, ale często rozczarowujący w turniejach po świetnych eliminacjach, na początku dominowali, ale potem każda możliwość ataku zatrzymywała się na Skriniarze, który stanowił mur" - podkreślają włoskie media.

Włoski dziennik po meczu Polska-Słowacja. "Zdradzona przez przywódcę"

Jednym z kluczowych momentów meczu była czerwona kartka dla Grzegorza Krychowiaka, którą został ukarany w 62. minucie. "Dużyna Sousy została zdradzona przez jednego z przywódców. Grzegorz Krychowiak za faul na Jakubie Hromadzie otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Potem Słowacja odzyskała siły, a Skriniar okazał się być wytrawnym strzelcem, trafiając na 2:1. [...] Słowacja marzy o wyjściu z grupy, a Polacy mają teraz pod górkę" - czytamy dalej we włoskim dzienniku.

Asystent Leo Beenhakkera w kadrze analizuje mecz ze Słowacją: To elementarz!Asystent Leo Beenhakkera w kadrze analizuje mecz ze Słowacją: To elementarz!

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: