Ależ to byłby wyczyn! Drugi mecz Polaków na Euro 2020 może być tym ostatnim

Porażka ze Słowacją (1:2) oraz remis Hiszpanów ze Szwedami (0:0) sprawiają, że reprezentacja Polski już po sobotnim meczu z Hiszpanią może pożegnać się z Euro 2020!

Na inaugurację zmagań na Euro 2020 reprezentacja Polski ponownie zawiodła i nieoczekiwanie przegrała ze Słowacją 1:2. Porażka ta sprawia, że szanse Polaków na awans do fazy pucharowej Euro 2020 drastycznie zmalały. Szansę na rehabilitację mieć będziemy w sobotę, gdy w Sewilli o godzinie 21:00 zagramy z Hiszpanami, którzy w poniedziałek niespodziewanie zremisowali 0:0 ze Szwedami.

Zobacz wideo Prezes PZPN Zbigniew Boniek ocenia brak podstawowych i ważnych piłkarzy reprezentacji Polski na turnieju EURO 2020

W drugiej kolejce fazy grupowej Słowacja ze Szwecją zmierzą się w piątek 18 czerwca (godz. 15:00) w Sankt Petersburgu, a Polska z Hiszpanią zagra dzień później. To sprawia, że Polacy będą znali wynik swoich rywali już dzień przed rywalizacją z Hiszpanami. A ten może sprawić, że spotkanie w Sewilli będzie dobrze znanym dla reprezentacji Polski "meczem o wszystko".

Polska, przegrywając z Hiszpanią może odpaść z Euro po dwóch kolejkach!

Tak się stanie w przypadku zwycięstwa Szwedów - wówczas Polacy nie będą mogli przegrać meczu z Hiszpanią, bo w przeciwnym razie tabela grupy E będzie wyglądała następująco:

  • 1. Hiszpania 4
  • 2. Szwecja 4
  • 3. Słowacja 3
  • 4. Polska 0

Wówczas Polacy jeszcze przed rozpoczęciem trzeciej kolejki fazy grupowej i meczem ze Szwecją (23 czerwca) nie będą mieli szans na awans do 1/8 finału. Wszystko dlatego, że w takim przypadku Polacy na pewno zajmą w grupie E ostatnie, czwarte miejsce, gdyż będą tracić zbyt wiele punktów do Hiszpanów i Szwedów, a przy zrównaniu się punktami ze Słowakami, będą sklasyfikowani niżej od swoich południowych sąsiadów ze względu na przegrany mecz bezpośredni. To by oznaczało, że dla Polaków Euro tak naprawdę skończy się w sobotę, gdyż w takim wypadku stracą nawet matematyczne szanse na awans i mecz ze Szwecją będzie jedynie o honor.

O ile na mistrzostwach świata odpadnięcie po dwóch kolejkach zdarza się często, o tyle na mistrzostwach Europy byłoby to spore osiągnięcie, jako że nawet trzecie miejsce może dać awans.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >> 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.