"Koszmar. Gdzie był Lewandowski?". Szwedzi bez litości dla Polaków

Reprezentacja Polski przegrała 1:2 ze Słowacją w pierwszym meczu na mistrzostwach Europy. Kompromitujący występ Polaków został skomentowany przez szwedzkie media.

Reprezentacja Polski po raz kolejny skompromitowała się w pierwszym meczu na dużym turnieju. Polacy wygrali tylko jedno z siedmiu pierwszych spotkań na turniejach rozgrywanych w XXI wieku. Tym razem lepsi okazali się Słowacy, którzy wygrali 2:1 po golu Milana Skriniara i samobójczym trafieniu Wojciecha Szczęsnego. Jedyną bramkę dla Polski zdobył natomiast Karol Linetty

Szwedzkie media o meczu Polska - Słowacja. "Koszmar Polaków"

Występ reprezentacji Polski został skomentowany przez szwedzkie media. Reprezentacja Trzech Koron zmierzy się ze Słowacją 18 czerwca, zaś z Polską 23 czerwca, stąd też tak duże zainteresowanie tym meczem z ich strony. "Koszmar Polaków", "Słowacka sensacja" i "Przegrali na własne życzenie" - czytamy nagłówki.

Paulo SousaPaulo Sousa przewracał oczami. "Nie możemy"

Dziennik "Expressen" zwrócił uwagę na to, że Polacy mieli energię jedynie przez krótki fragment meczu. "W pierwszej połowie Słowacy okazali się zaskakująco niebezpieczni dla przeciwnika i prowadząc 1-0 już byli sensacją. Po wyrównaniu uspokoili się, lecz w drugiej połowie, co zaskakujące, polscy piłkarze mieli energię na zaledwie 15 minut" - czytamy.

Kanał SVT bronił natomiast Robert Lewandowskiego, dostrzegając, że napastnik Bayernu Monachium był osamotniony przez większość spotkania. "Gdzie był Lewandowski, a raczej piłki dla niego, których nie widzieliśmy? Bo gdyby dostał chociaż jedno dobre podanie, to byłoby co najmniej 2-2" - komentowano, dodając, że czerwona kartka była konsekwencją dużej liczby niepotrzebnych fauli popełnianych przez Polaków.

Karol Linetty: Przespaliśmy pierwszą połowęNagroda Darwina dla reprezentacji Polski. Najbardziej spektakularna klęska

"Aftonbladet" napisał natomiast, że "żaden moment tego meczu nas, jako grupowego rywala tych zespołów, nie przestraszył. Słowacja ma trzy punkty, a Polska nieoczekiwanie wielki kryzys.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.