Albańczyk podsumował Polaków. Brutalnie. "To koniec"

Reprezentacja Polski wygrała 2:0 z Wyspami Owczymi, ale grą nie zachwyciła. Dużo czasu na analizy jednak nie ma, bo już w niedzielę 10 września Polacy zmierzą się na wyjeździe z kadrą Albanii. Albańczycy są jednak świadomi problemów Biało-Czerwonych. Dziennikarz Ermal Kuka surowo ocenił naszą drużynę w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Onet. - Z daleka widać, że w zespole nie ma tej chemii co kiedyś - uważa.

Robert Lewandowski kilka dni przed meczem z Wyspami Owczymi udzielił wywiadu, w którym krytykował reprezentantów Polski za brak charakteru. Wszyscy zastanawiali się, jak kadra zareaguje na te słowa i jeżeli gra w spotkaniu z Farerami była odpowiedzią, to jest ona jasna - bardzo źle.

Zobacz wideo Lewandowski obiecuje: Zrobimy wszystko. Polska czeka na nowe otwarcie

Polska wygrała z Wyspami Owczymi. Albania już ostrzy kły

Reprezentanci Polski zagrali żenująco w spotkaniu z rywalem, który teoretycznie nie powinien przysporzyć im żadnych problemów. Pierwszego gola zdobyli dopiero w 73. minucie - rzut karny wykorzystał Robert Lewandowski. Kilka minut później kapitan reprezentacji Polski podwyższył prowadzenie. Kadrowicze cieszyli się ze zwycięstwa, ale poza nimi mało kto był zadowolony. Za to wszyscy obawiają się niedzielnego spotkania z reprezentacją Albanii.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

I chyba słusznie, bo w Albanii zdają sobie sprawę z problemów polskiej kadry. Albański dziennikarz Ermal Kuka z "Panoramy" otwarcie przyznaje, że liczy na zwycięstwo. W wywiadzie z "Przeglądem Sportowym" Onet diagnozuje też największe bolączki reprezentacji Polski.

- Wydaje mi się, że to koniec pewnego cyklu, zresztą pełnego sukcesów. Wygląda na to, że reprezentacja Polski potrzebuje zmienić sposób gry i budowania drużyny. Z daleka widać, że w zespole nie ma tej chemii co kiedyś, chociaż dalej występują w nim wielkie nazwiska. Wyglądają jednak na mniej głodnych sukcesu - powiedział.

Z tych powodów reprezentacja Albanii jego zdaniem ma szansę na wygranie tego spotkania. Zaznacza też, że nastroje w ich obozie po remisie z Czechami (1:1) są bardzo dobre i przed meczem z Polską jest wiara w sukces. 

- Jeśli nie teraz, to kiedy? Polska znajduje się w gorszej sytuacji, a my mamy bardzo utalentowaną grupę zawodników w doskonałej formie. Oczywiście na boisku wszystko może się zdarzyć, Polska ma klasowych piłkarzy, ale dla Albanii to ogromna szansa na pokonanie Polski i zrobienie zdecydowanego kroku w kierunku Euro 2024 - przyznaje. 

Polacy zagrają z Albanią na wyjeździe w niedzielę 10 września o godzinie 20:45. Jeżeli Polska wygra, to przynajmniej do października będzie liderem swojej grupy eliminacyjnej. Porażka oddali podopiecznych Fernando Santosa od bezpośredniego awansu. Zapraszamy do śledzenia spotkania na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: