Nietypowy początek eliminacji EURO. Pierwszy gol padł 1200 km od Europy [WIDEO]

Mecz Kazachstan - Słowenia na stadionie w Astanie zainaugurował rywalizację w eliminacjach EURO 2024. Na pierwszego gola kibice musieli czekać do 23. minuty, gdy Maksim Samorodov strzałem głową pokonał Jana Oblaka. Były to miłe złego początki, gdyż ostatecznie to goście wygrali 2:1.

W czwartek rozpoczęły się eliminacje do mistrzostw Europy 2024. Zmagania zainaugurowały reprezentacje Kazachstanu oraz Słowenii, które zmierzyły się na stadionie Astana Arena w stolicy Kazachstanu. Miasto to znajduje się około 1200 kilometrów od pasma górskiego Ural, uznawanego za granicę pomiędzy Europą a Azją.

Tak padł pierwszy gol eliminacji EURO 2024 w meczu Kazachstan - Słowenia. Jan Oblak bezradny

Już na samym początku spotkania dobrą okazję na gola mieli Słoweńcy. W drugiej minucie strzał z rzutu wolnego oddał Jure Balkovec, lecz z dużym trudem obronił go Igor Shatskiy, bramkarz Kazachstanu.

Pierwsza bramka w tym meczu, a jednocześnie w całych eliminacjach, padła w 23. minucie. Wtedy piłkę na lewej stronie otrzymał Yan Vorogovskiy, który okiwał przeciwnika i dośrodkował w pole karne. Tam stał Maksim Samorodov, który strzałem głową pokonał Jana Oblaka, bramkarza Atletico Madryt. Przy tym trafieniu miał trochę szczęścia, gdyż piłka najpierw odbiła się od poprzeczki, a dopiero potem przekroczyła linię bramkową.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Stracona bramka podziałała mobilizująco na gości, którzy w drugiej połowie zaczęli prezentować się lepiej. Dwie minuty po przerwie bramkę wyrównującą zdobył David Brekalo, a w 78. minucie gola na 2:1 strzelił Zan Vipotnik. Tym samym to Słoweńcy stali się pierwszym zespołem, który wygrał mecz w eliminacjach EURO 2024. Dzięki tej wygranej zostali także liderem grupy H. Poza Słowenią i Kazachstanem zagrają w niej Dania, Finlandia, Irlandia Północna oraz San Marino.