Media: Santos wybrał stadion, na którym zadebiutuje. Przeprowadzi inspekcję

Według informacji "Przeglądu Sportowego" Fernando Santos ma udać się w piątek do Gdańska. Ma to związek z wyborem stadionu, na którym Polska zmierzy się w marcu z Albanią w eliminacjach mistrzostw Europy. Na PGE Narodowym mecz na pewno się nie odbędzie.

Reprezentacja Polski w marcu rozpocznie walkę w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy. W drugim spotkaniu zawodnicy Fernando Santosa zmierzą się z Albanią u siebie. Choć areną tego starcia powinien być PGE Narodowy, podobnie jak w przypadku towarzyskiego meczu z Chile w listopadzie ubiegłego roku, Polski Związek Piłki Nożnej musi znaleźć inny obiekt. Wszystko przez wadę konstrukcyjną stołecznego stadionu.

Zobacz wideo O co chodzi w procesie Lewandowski - Kucharski? Ujawniamy kulisy

Santos już wybrał? Mecz Polska-Albania może odbyć się w Gdańsku

W związku z tym PZPN postanowił przygotować dwie wersje awaryjne, o czym pisał wcześniej Dawid Szymczak ze Sport.pl. "Prawdopodobnie chodzi o Gdańsk lub Wrocław. Oficjalnie federacja tego nie potwierdza, ale po cichu dograła już szczegóły dla obu wariantów: ma zarezerwowany hotel, wynajęte boisko do treningów i inne logistyczne szczegóły" - napisał po rozmowie ze związkiem.

Spain Soccer Copa Del ReyBarcelona planuje ofensywę transferową. Wyciekła lista nazwisk

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Najnowsze ustalenia "Przeglądu Sportowego" potwierdzają te informacje. Fernando Santos miał już zdecydować się na jedną z alternatywnych opcji, a wybór padł na Polsat Plus Arenę w Gdańsku. Selekcjoner wraz z przedstawicielami PZPN ma wybrać się do Gdańska w piątek 10 lutego, aby zobaczyć stadion, a także hotel i miejsce do treningów. Tym samym można być już prawie pewnym, że Polacy 27 marca zmierzą się z Albanią właśnie w Trójmieście.

Polscy piłkarze walkę w eliminacjach do przyszłorocznego Euro w Niemczech rozpoczną 24 marca od wyjazdowego spotkania z Czechami. 

ArgentynaMistrzostwa świata 2030 w czterech krajach. Rzucili potężne wyzwanie Arabii Saudyjskiej

Więcej o: