Selekcjoner Chorwatów ma jedno marzenie. Chodzi o Modricia

- Być może to koniec złotego pokolenia Chorwacji na mistrzostwach świata. Pewnie ono zakończy karierę na Euro 2024. Ja mam zamiar dalej prowadzić reprezentację - mówił Zlatko Dalić po przegranym 0:3 meczu z Argentyną w półfinale mundialu w Katarze. I ma nadzieję, że jednym z tych, którzy zagrają na mistrzostwach Europy, będzie Luka Modrić.

Reprezentacja Chorwacji nie dotarła do finału mistrzostw świata w Katarze, ponieważ przegrała 0:3 z Argentyną w meczu półfinałowym. Teraz kadrze prowadzonej przez Zlatko Dalicia została walka o brązowe medale katarskiego mundialu z Marokiem. Dalić stwierdził po meczu z Argentyną, że jego drużynie brakowało klasowego napastnika. - Nie mam nic do zarzucenia chłopakom, teraz musimy podnieść głowy i przygotować się na nadchodzący mecz. Gdyby ktoś nam powiedział, że doszlibyśmy do półfinału, wzięlibyśmy to w ciemno - mówił selekcjoner Chorwatów w rozmowie z dziennikarzami.

Zobacz wideo Maroko przegrało, ale kibice są dumni ze swoich piłkarzy. "Gra nawet orkiestra dęta!"

Selekcjoner Chorwatów chce Luki Modricia na Euro 2024. "Mam zamiar dalej prowadzić kadrę"

Chorwackie media zwróciły uwagę na to, co Zlatko Dalić powiedział na temat Luki Modricia po półfinałowym meczu z Argentyną na mistrzostwach świata w Katarze. Selekcjoner ma nadzieję na to, że pomocnik Realu Madryt zdecyduje się kontynuować karierę reprezentacyjną do Euro 2024 włącznie. - Być może to koniec złotego pokolenia na mundialach. Pewnie ono zakończy swoją karierę na Euro 2024. Ja mam zamiar dalej prowadzić reprezentację, mój kontrakt jest ważny do kolejnych mistrzostw Europy - mówił Dalić.

Luka Modrić zagrał 81 minut w meczu z Argentyną (0:3) i otrzymał owację na stojąco od kibiców na Lusail Stadium. Portal net.hr zauważa, że mowa ciała Luki Modricia wskazywała na to, że ten mecz mógłby być jego ostatnim w barwach narodowych. Jeśli Modrić zdecyduje się nadal występować w reprezentacji Chorwacji, to może być częścią kadry w turnieju finałowym Ligi Narodów w 2023 roku, a także w eliminacjach do Euro 2024 i na samych mistrzostwach Europy w Niemczech.

Warto dodać, że Luka Modrić udzielił wywiadu na początku grudnia, w którym poinformował, że mimo 37 lat na karku nie chce kończyć kariery reprezentacyjnej. - Nie, nie opuszczę drużyny narodowej. Wciąż czuję się bardzo dobrze, jestem w bardzo dobrej kondycji i zostanę tutaj tak długo, jak tylko będę mógł. Nie ma żadnego powodu, aby przechodzić na emeryturę. To jest mój wybór - mówił piłkarz Realu Madryt, cytowany przez profil "Madrid Xtra" na Twitterze.

Więcej o:
Copyright © Agora SA