"Nie ma żadnego powodu" - Modrić jasno stawia sprawę

Luka Modrić zabrał głos ws. kontynuowania swojej kariery w reprezentacji Chorwacji. Piłkarz Realu Madryt pomimo 37-lat wciąż może dawać przykład młodyszym kolegom i być liderem swojej kadry narodowej.

Reprezentacja Chorwacji z lekkimi potknięciami awansowała w czwartek do fazy pucharowej Mistrzostw Świata w Katarze. Drużyna Zlatko Dalicia zdobyła 5 punktów w grupie F, co dało jej 2 miejsce tuż za Marokiem. Chorwaci to obecni wicemistrzowie świata, którzy pomimo wielu zmian w składzie względem poprzedniego mundialu wierzą, że na tegorocznym turnieju mogą znów sprawić kłopoty wielu rywalom. Chorwacja od wielu lat wychowuje świetnych piłkarzy, ale i tak największą gwiazdą bez wątpienia jest Luka Modrić, który pomimo 37-lat wciąż zachwyca wybitną formą. Piłkarz Realu Madryt był gwiazdą Mistrzostw Świata w 2018 roku w Rosji, dzięki czemu zdobył nawet złotą piłkę. Jak informuje "Madrid Xtra" na Twitterze, Modrić jeszcze nie powiedział ostatniego słowa w piłce reprezentacyjnej. 

Zobacz wideo Od wiecznego rozczarowania do bohatera kadry. "Ten turniej należy do Szczęsnego"

- Nie, nie opuszczę drużyny narodowej. Wciąż czuję się bardzo dobrze, jestem w bardzo dobrej kondycji i zostanę tutaj tak długo, jak tylko będę mógł. Nie ma żadnego powodu, aby przechodzić na emeryturę. To jest mój wybór. Ludzie mówią, że powinienem odejść i skupić się na piłce klubowej. Nie zgadzam się z tym - powiedział gracz "Królewskich". 

Luka Modrić na obecnym mundialu nie zdobył jeszcze gola ani asysty. Jest to jednak gracz, który wciąż stara się wspierać swoich kolegów z drużyny poprzez intensywne poruszanie się po całym boisku oraz uczestniczenie w niemal każdej akcji ofensywnej. Podobnie wygląda to w Realu Madryt, w którym jego kontrakt obowiązuje już tylko do czerwca 2023 roku. Jak podaje "Marca" kwestią czasu jest już po raz kolejny przedłużenie umowy z 37-latkiem, ponieważ w klubie także nie mogą się bez niego obejść. 

Reprezentacja Chorwacji swój kolejny mecz na Mistrzostwach Świata w Katarze rozegra w poniedziałek o godzinie 16:00 z Japonią. Dla Luki Modricia będzie to już 159. mecz w narodowych barwach. Jak do tej pory Chorwat w reprezentacji zdobył 23 gole i dołożył do tego 25 asyst. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.