Nie tylko słowa. Agregaty Realu Madryt ogrzeją Ukraińców

Władze Realu Madryt podjęły decyzję, że pomogą Ukraińcom przed zimą, która zapowiada się mroźnie. Fundacja "Królewskich" zakupi i przekaże generatory prądu, które pozwolą ogrzać mieszkańców Ukrainy.

Ostatnie ostrzały rakietowe wojsk rosyjskich wymierzone są w infrastrukturę Ukrainy. Rosjanie niszczą systemy energetyczne, odcinając społeczność ukraińską od prądu. W wyniku działań militarnych bez elektryczności była też część Mołdawii. Świat pomaga Ukraińcom, jak tylko może, w tym Real Madryt.

Zobacz wideo Dziennikarze z Maroka oszaleli ze szczęścia po wygranej nad Hiszpanią

Real Madryt pomoże Ukrainie

Władze "Królewskich" podjęły decyzję o wsparciu dla Ukrainy. Poprzez swoją fundacje Real Madryt przekaże 20 generatorów prądu. Mają one trafić w różne regiony Ukrainy. W ten sposób klub zabezpieczy mieszkańców Ukrainy przed brakiem ciepła w zimie, która może być mroźna.

Cała akcja została zorganizowana na prośbę Szachtara Donieck, który szuka pomocy dla Ukraińców w klubach i instytucjach w Europie.

Piotr Zieliński, Robert Lewandowski oraz Czesław MichniewiczFrancuzi nie mają litości. Wyśmiali Polaków. Lewandowski dostał nowy pseudonim

"Brak prądu na Ukrainie spowodowany rosyjskimi bombardowaniami obiektów energetycznych wpływa na życie milionów Ukraińców, którzy nie mając ogrzewania, cierpią z powodu ogromnego spadku temperatur w kraju. Z tego powodu Szachtar Donieck zwrócił się do europejskich klubów piłkarskich z prośbą o pomoc w zdobyciu agregatów prądotwórczych, które pomogą stawić czoła surowej ukraińskiej zimie" - czytamy w komunikacie Realu Madryt.

Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę 24 lutego tego roku. Wojska ukraińskie odpierają ataki wroga. Międzynarodowa społeczność deklaruje wsparcie uchodźcom i wojskowym, organizując możliwość tymczasowego zamieszkania lub wysyłając żywność. Kluby sportowe także angażują się w pomoc, udostępniając centra treningowe i stadiony tamtejszym klubom, a dzieciom umożliwiają rozwijanie się piłkarsko w swoich akademiach.

Najmłodszy od 60 lat. Nowy bohater Portugalii inspiruje się Lewandowskim: Najmłodszy od 60 lat. Nowy bohater Portugalii inspiruje się Lewandowskim: "Nawet bym nie pomyślał"

Real Madryt grał w tym sezonie z Szachtarem Donieck w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W stolicy Hiszpanii "Królewscy" wygrali 2:1, a na stadionie Legii w Warszawie był remis 1:1.

Więcej o: