Wieczysta idzie na całość. Kolejny głośny transfer. Blisko, coraz bliżej

Wieczysta Kraków może pozyskać kolejnego zawodnika znanego z Ekstraklasy. Klub prowadzi rozmowy z pomocnikiem Górnika Łęczna, Michałem Makiem.

Wieczysta Kraków rozegra w najbliższą niedzielę baraż o awans do trzeciej ligi z drugą drużyną Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Klub jednak nie próżnuje i poszukuje kolejnych wzmocnień, a teraz jest blisko pozyskania następnego zawodnika znanego z Ekstraklasy. Mowa o Michale Maku, który miałby od przyszłego sezonu zasilić szeregi drużyny prowadzonej przez Franciszka Smudę.

Zobacz wideo Co wiemy po zgrupowaniu kadry? "Walka trwa, bo mundial jest przed nami"

Wieczysta Kraków blisko kolejnego transferu z Ekstraklasy

Transfery.info informują, że Wieczysta prowadzi z Makiem zaawansowane negocjacje. Według portalu rozmowy są na takim etapie, że oficjalny komunikat w tej sprawie jest tylko kwestią czasu. Pomocnik Górnika Łęczna był również w kręgu zainteresowań Wisły Kraków, jednak nie dostał konkretnej propozycji od pierwszoligowca. Mak w poprzednim sezonie wystąpił w barwach Górnika w 33 spotkaniach, zdobywając dwie bramki. Nie był to jednak udany rok dla zespołu z Łęcznej, który zanotował spadek do I Ligi. Pomocnik wcześniej grał między innymi w GKS-ie Bełchatów, Lechii Gdańsk czy krakowskiej Wiśle, której barwy reprezentował też jako junior.

Pozyskanie Maka byłoby kolejnym wzmocnieniem Wieczystej. Wcześniej do klubu dołączył obrońca Adrian Klimczak, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy pierwszoligowego ŁKS-u Łódź. Blisko dołączenia do krakowskiego zespołu jest również inny obrońca, Błażej Augustyn z Jagiellonii Białystok. Warto przypomnieć, że w Wieczystej gra już sporo zawodników znanych z występów w Ekstraklasie. Mowa m.in. o Michale Miśkiewiczu, Sławomirze Peszko, Radosławie Majewskim, Thibaulcie Moulin czy Łukaszu Burlidze.

Więcej o:
Copyright © Agora SA