W Barcelonie niepokój ws. Lewandowskiego. "Niekorzystna sytuacja"

FC Barcelona nadal walczy o pozyskanie Roberta Lewandowskiego. Hiszpański dziennikarz Toni Juanmarti twierdzi, że w katalońskim klubie rośnie niepokój. Bayern nie chce bowiem ustąpić w sprawie napastnika.

Trwa transferowa saga z Robertem Lewandowskim w roli głównej. Pewne jest to, że polski napastnik nie chce już grać w Bayernie Monachium. Dał to jasno do zrozumienia przy wielu okazjach. Mówił o tym na konferencji prasowej przed meczami kadry oraz w kilku wywiadach. Stanowisko Bayernu jest jasne – niemiecki klub nie chce go sprzedawać. Lewandowski ma ważny kontrakt z Bayernem do czerwca 2023 roku. Włodarze monachijskiego klubu chcą, żeby Polak wypełnił umowę do końca.

Zobacz wideo Lewandowski: Chyba zabrakło nam trochę odwagi

Robert Lewandowski na okładce 'Mundo Deportivo'"Lewandowski nie chce przygotowań z Bayernem". Transferowy hat-trick Barcelony

Tymczasem Lewandowskiego z Bayernu stara się wyciągnąć FC Barcelona. Hiszpańscy dziennikarze w kolejnych publikacjach donoszą o tym, że 33-latek w końcu wyląduje w Barcelonie. Przeszkodą ma być jedynie postawa Bayernu. Hiszpanie wierzą jednak, że naciski Lewandowskiego pomogą. Do tego dochodzi fakt, że to ostatnia szansa dla Bayernu, żeby cokolwiek na Polaku zarobić.

Kiepskie informacje dla Lewandowskiego. "Jest niepokój"

Co jakiś czas na światło dzienne wychodzą też inne informacje. Takie, które nie napawają optymizmem ani fanów Barcelony, ani samego Lewandowskiego. Niektóre źródła donoszą, że Barcelona może nie być w stanie zatrudnić Polaka ze względu na ogromne problemy finansowe. Wprawdzie dzięki sprzedaży części aktywów klub zarobił kilkaset milionów euro, ale nadal znacznie przekracza budżet płacowy. Z tego względu może nie być w stanie zarejestrować nowych zawodników.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Niezbyt dobre wiadomości przekazał również dziennikarz "Relevo" Toni Juanmarti. "W Barcelonie w sprawie Lewandowskiego panuje niepokój. Bayern nie odpowiedział na pierwszą ofertę. Czy odpowie na drugą? Pomimo przyjścia Sadio Mané, Bayern na dziś pozostaje stanowczy. Polak chce transferu tylko do FC Barcelony, która ma nadzieję, że sytuacja się zmieni" – czytamy na Twitterze dziennikarza.

Joan Laporta i Robert LewandowskiRywal Laporty drwi z transferu Lewandowskiego. "Wiecie, że nie przyjdzie?"

"Dziś sytuacja nie jest korzystna, ale przed nami jeszcze całe lato i Barca będzie próbowała zdobyć Lewandowskiego drogą lądową, morską i powietrzną. Jest to priorytet i rozważane są inne alternatywne strategie, aby przeprowadzić operację, jeśli ta pozostanie w martwym punkcie przez kilka dni" – dodał.

Jak donosi hiszpański "Sport", Katalończycy przygotowują już trzecią ofertę. Zdaniem dziennikarzy, ta powinna w końcu usatysfakcjonować Bawarczyków. Do negocjacji pomiędzy klubami ma dojść jeszcze w tym tygodniu.

Więcej o: