Ojrzyński opuszcza Liverpool. Teraz ekstraklasa. Oficjalnie. "Życzymy sukcesów"

Jakub Ojrzyński został nowym piłkarzem Radomiaka Radom. Utalentowany 19-latek do drużyny ekstraklasy przenosi się na zasadzie wypożyczenia z Liverpoolu.

Jakub Ojrzyński w kolejnym sezonie zaprezentuje się na polskich boiskach. 19-letni bramkarz, który od kilku lat związany jest z Liverpoolem, najbliższy sezon spędzi w drużynie Radomiaka Radom. W środę klub Ekstraklasy oficjalnie potwierdził osiągnięcie porozumienia z gigantem Premier League i zaprezentował pierwsze zdjęcie Ojrzyńskiego z klubową koszulką. - Kuba, witamy w Radomiu i życzymy wielu sukcesów! - napisano.

Zobacz wideo Kibice chcą pomnika dla Banasika. "Lepiej niech w Radomiu nie staje"

Jakub Ojrzyński nowym bramkarzem Radomiaka. Będzie pojedynek ojca z synem w Ekstraklasie

Młody piłkarz trafił do Liverpoolu w 2018 roku z akademii Legii Warszawa. Początkowo występował w zespole U-18, a przed rokiem został włączony do drużyny U-23. Sezon 2021/2022 Jakub Ojrzyński spędził natomiast na wypożyczeniu w walijskim Caernarfon Town. Rozegrał tam 31 meczów, wpuścił 47 goli i 9 razy zachował czyste konto.

Teraz 19-latek pokaż się w Ekstraklasie. Szczególnie interesująco zapowiadają się mecze Radomiaka Radom z Koroną Kielce. Trenerem beniaminka ligi jest bowiem Leszek Ojrzyński, a więc ojciec Jakuba. Dojdzie zatem do pojedynku ojca z synem. Co więcej, bramkarz zaczynał swoją przygodę z poważną piłką właśnie w akademii Korony

Nowy sezon Ekstraklasy wystartuje już 15 lipca. W pierwszej kolejce Radomiak Radom zmierzy się z innym beniaminkiem, Miedzią Legnica. Jakub Ojrzyński będzie miał szansę zadebiutować w nowych barwach przed własnymi kibicami

Więcej o: