Milik wróci do Serie A? Jest chętny na Polaka. "Marzenie"

Arkadiusz Milik może wrócić do Serie A przed rozpoczęciem nowego sezonu. Napastnik reprezentacji Polski jest rozważany przez Salernitanę jako plan B w razie niepowodzenia transferu Edinsona Cavaniego - informuje dziennik "Corriere dello Sport".

Arkadiusz Milik wyraził chęć pozostania w Olympique Marsylii na kolejny sezon, mimo że w ostatnich miesiącach pojawiało się sporo plotek na temat jego przyszłości. Wydawało się, że z OM albo odejdzie Milik, albo Jorge Sampaoli, ale bardzo prawdopodobne wydaje się, że obaj zostaną w Marsylii. - Milik jest związany z nami kontraktem. Chcemy zapewnić ciągłość projektu w kolejnym sezonie z tymi zawodnikami, którzy doprowadzili nas do drugiego miejsca w lidze - mówił prezes OM Pablo Longoria. Mimo to Arkadiusz Milik wciąż jest przymierzany do powrotu do Serie A.

Zobacz wideo Tymoteusz Puchacz wyjaśnia hejterów. "Jest coraz gorzej"

Arkadiusz Milik wróci do Włoch? Jest marzeniem Salernitany

Rzymski dziennik "Corriere dello Sport" informuje, że Salernitana poszukuje nowego napastnika przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023. Marzeniem klubu z południa Włoch jest Edinson Cavani, który z początkiem lipca będzie dostępny na zasadzie wolnego transferu. Salernitana ma jednak przygotowane alternatywy, a planem B ma być Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski pojawił się na okładce "CdS", gdzie dziennikarze określili go "marzeniem Salernitany".

Arkadiusz Milik na okładce 'Corriere dello Sport'Arkadiusz Milik na okładce 'Corriere dello Sport' corrieredellosport.it

"Corriere dello Sport" zwraca uwagę na to, że kontrakt Arkadiusza Milika z Olympique Marsylią wkrótce wygasa i zarabia 3,5 miliona euro na sezon. Salernitana jest też przygotowana na wypadek braku porozumienia z reprezentantem Polski. Klub pochodzący z południa Włoch ma też rozważać sprowadzenie Andrei Pinamontiego z Interu Mediolan lub Manuela De Luki z Sampdorii. Milik nie może narzekać na zainteresowanie we Włoszech, bo wcześniej uwagę na niego zwróciła Fiorentina. Trener Vincenzo Italiano widziałby Polaka w swojej drużynie.

Arkadiusz Milik zagrał 37 meczów w poprzednim sezonie w barwach Olympique Marsylii, w których zdobył 20 bramek i zanotował dwie asysty. Niewykluczone, że reprezentant Polski w następnym sezonie będzie miał kolejnego rywala o miejsce w składzie OM, ponieważ klub miał zaplanować transfer Luisa Muriela z Atalanty Bergamo.

Więcej o: