Kolejny ukraiński klub chce grać w Polsce. "Czulibyśmy się jak u siebie w domu"

Legendarny dla ukraińskiego futbolu trener Mircea Lucescu zdradził, że Dynamo Kijów może rozgrywać swoje mecze w kolejnej edycji Ligi Mistrzów w Polsce. Jeśli faktycznie tak by się stało, zespół ze stolicy Ukrainy może być już drugim, który będzie grał na polskich stadionach.

We wtorek pojawiły się informacje, że Szachtar Donieck chciałby rozgrywać swoje mecze w ramach następnej edycji Ligi Mistrzów na polskich stadionach. Okazuje się, że nie jest to jedyny klub, który może grać w Polsce. Plany wobec zmiany miejsca rozgrywania domowych spotkań ma także Dynamo Kijów.

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Germany Soccer BundesligaBayern mięknie ws. transferu Lewandowskiego. "Bild" podaje argumenty

Mecze Dynama w Polsce?

Legendarny Mircea Lucescu, który sięgał po trofea zarówno z Szachtarem, jak i Dynamem potwierdził w rozmowie z WP SportoweFakty, że taki scenariusz faktycznie może wejść w życie. - Zaraz po towarzyskim meczu z Legią powiedziałem prezesowi Surkisowi, że byłoby dobrze grać nasze europejskie mecze właśnie tu, w Polsce - przyznał.

Rumuński trener zdradził, z jakiego powodu pojawiły się takie plany. - Polska to świetne miejsce dla takich meczów, bo jest tu wspaniała atmosfera i wielu Ukraińców. Oczywiście, najlepiej byłoby grać w Kijowie, ale jeśli to się okaże niemożliwe, to zagramy w Polsce. Jestem pewien, że wielu ukraińskich kibiców pojawiłoby się na takich meczach, czulibyśmy się jak u siebie w domu. To byłoby bardzo ważne dla nas, dla Ukrainy - dodał.

Dynamo może zagrać w Polsce również mecze eliminacyjne

Na ten moment Lucescu nie był w stanie określić, na którym stadionie Dynamo miałoby rozgrywać swoje spotkania. - Polska jest wystarczająco dużym krajem, macie wiele wspaniałych stadionów, spokojnie możecie pomieścić i nas, i Szachtara. Zarówno Dynamo, jak i Szachtar podejmują decyzje w jak najlepszym interesie swoich klubów. To normalne - wyjaśnił.

Trener Kosta Runjaić w czasie kwietniowego meczu Pogoni Szczecin z Legią Warszawa (3:1)Jan Mucha na wylocie. Runjiaić już kompletuje sztab w Legii

Dynamo Kijów rozpocznie zmagania w europejskich pucharach od eliminacji. Niewykluczone, że i w tej fazie klub ze stolicy Ukrainy zagra w Polsce. - Tak, jak powiedziałem, najlepiej byłoby grać w Kijowie. Zasugerowałem zresztą prezesowi Surkisowi, żebyśmy to właśnie tam zaczęli przygotowania. Żeby pokazać, że się nie boimy. A jeśli nie da się tam grać, to chcemy grać w Polsce. I mecze eliminacyjne, i fazę grupową jeśli uda się awansować - dodał.

Więcej o: