Wielkie pieniądze dla mistrza Polski. Lech i Raków walczą o pokaźną premię

Lech Poznań i Raków Częstochowa - jedna z tych drużyn najpewniej będzie się cieszyć ze zdobycia mistrzostwa Polski. Walka będzie się toczyć nie tylko o prestiż, ale także o wysoką premię pieniężną, która wpłynie na konto mistrza kraju.

Do zakończenia obecnego sezonu ekstraklasy pozostały już tylko dwie kolejki. W grze o mistrzowski tytuł pozostały już tylko dwie drużyny - Lech Poznań i Raków Częstochowa. Pierwsza z nich ma nieco większe szanse na końcowy sukces, bowiem po 32 spotkaniach ma 68 punktów, o dwa więcej niż zespół Marka Papszuna.

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Andrzej Iwan i Zdenek OndrasekAndrzej Iwan ostro o Wiśle Kraków. "Pseudopiłkarze"

Lech bliższy mistrzostwa Polski

Pierwsze kluczowe starciu obu drużyn zakończyło się na korzyść Rakowa. Na początku maja klub z Częstochowy wygrał 3:1 w finale Pucharu Polski na Stadionie Narodowym. Przez pewien czas wydawało się, że drużyna Papszuna nie odda pierwszego miejsca w tabeli, ale remis 1:1 z Cracovią sprawił, że Lech objął prowadzenie.

W dwóch ostatnich ligowych kolejkach Lech Poznań zagra derbowy mecz Wartą Poznań, a także na własnym boisku z Zagłębiem Lubin. Raków również zagra z zespołem z Lubina, a na zakończenie rozgrywek na własnym boisku z Lechią Gdańsk. Niewykluczone więc, że kwestia tytułu będzie rozstrzygana do ostatniej serii gier.

Nawet dwa miliony złotych za tytuł

Poza samym prestiżem wynikającym ze zdobycia tytułu mistrzowskiego oba kluby walczą również o solidny zastrzyk gotówki. "Fakt" poinformował, że zarówno Lech, jak i Raków za zdobycie mistrzostwa kraju mogą otrzymać premię w wysokości od 1,5 do dwóch milionów złotych.

Dariusz Mioduski ujawnia. Radosław Kucharski zostaje w Legii WarszawaDariusz Mioduski: Legia będzie rosła w siłę. Fundamenty na lata

Doniesienia "Faktu" skomentował trener Bogusław Kaczmarek. - Liga jest zdecydowanie przepłacona. Ja za zdobycie wicemistrzostwa Polski z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski w 2003 roku dostałem 50 tysięcy i... meble do domu, który kończyłem budować. Kiedy Ruch Chorzów sensacyjnie zdobył mistrzostwo w 1989, to zawodnicy i sztab szkoleniowy dostali od działaczy po kolorowym telewizorze i magnetowidzie - skomentował.

Więcej o: