Bayern mięknie ws. transferu Lewandowskiego. "Bild" ujawnia szczegóły

Bayern Monachium może wkrótce całkowicie zmienić decyzję w sprawie Roberta Lewandowskiego. Tak wynika z informacji, które przekazał "Bild". Według dziennikarzy, mistrzowie Niemiec mogą ostatecznie pozwolić Polakowi na odejście z klubu już latem. Ma za tym przemawiać kilka argumentów.

Robert Lewandowski od tygodni jest bohaterem transferowych spekulacji. Wszystko za sprawą opieszałości Bayernu Monachium w negocjacjach na temat nowej umowy. Obecny kontrakt Polaka wiąże go z niemieckim klubem do czerwca 2023 roku. Coraz więcej pojawia się informacji, że 33-latek nie jest zadowolony z zachowania właścicieli Bayernu i już latem tego roku poszuka sobie nowego miejsca do gry. Na najpoważniejszego kandydata do zakontraktowania Lewandowskiego wyrosła FC Barcelona.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Germany Soccer BundesligaLeBron James rozbił bank. Lewandowski daleko. 100 najlepiej zarabiających sportowców

Rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu się toczą, ale idą opornie. Lewandowski chce podwyżki i umowy co najmniej do 2025 roku. Bayern na razie proponuje jedynie przedłużenie o rok na dotychczasowych warunkach. Monachijczycy mają więc twardy orzech do zgryzienia. Jeżeli nie dogadają się z Lewandowskim do lata, to staną przed trudnym wyborem. Albo zatrzymają Polaka do końca jego kontraktu i ten potem odejdzie za darmo, albo będą musieli go sprzedać już latem, żeby cokolwiek na nim zarobić.

"Bild": Lewandowski może odejść już tego lata. Bayern zaczyna się łamać

Na początku maja włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio poinformował, że Bayern podjął decyzję. Monachijczycy poinformowali Lewandowskiego, że nie będzie zgody na jego transfer latem. Ale jak to często bywa w podobnych sagach transferowych, nic nie jest pewne i przesądzone.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Dowodem na to są najnowsze informacje, które przekazał "Bild". Wynika z nich, że Bayern zaczyna się łamać. "Zarówno kierownictwo sportowe, jak i koledzy z drużyny w szatni zauważają, jak bardzo Lewandowski był zirytowany Bayernem w ciągu ostatnich kilku tygodni" – czytamy w tekście. Potem przytaczane są przykłady. "Polak został tylko przez godzinę na obchodach mistrzostwa w "Rocca Riviera" (lokal w Monachium – red.). Na sobotnim przyjęciu przy grze w kręgle po zremisowanym 2:2 meczu ze Stuttgartem był prawie wyłącznie zajęty swoją żoną Anną i dziećmi, a nie kolegami z drużyny" – napisano.

Max wypycha Lewandowskiego z Bayernu. Max wypycha Lewandowskiego z Bayernu. "Powinien spróbować"

To powoduje, że w Bayernie zaczynają się zastanawiać, czy nie lepiej jest rzeczywiście dać odejść Lewandowskiemu już teraz. Argumentów ku temu ma być całkiem sporo. Lewandowski nadal jest niezadowolony z opieszałości Bayernu w sprawie nowej umowy. Do tego dochodzą jeszcze ostatnie informacje mówiące o tym, że monachijczycy mocno zabiegali o Erlinga Haalanda. "Dopiero pod koniec kwietnia odbyło się pierwsze duże, tajne spotkanie prezesa Olivera Kahna i dyrektora sportowego Hasana Salihamidzica z agentem Lewandowskiego, Pinim Zahavim. Nie było rezultatu. Przeciwnie! 'Brazzo' (Salihamidzić – red.) powiedział publicznie o spotkaniu, że było dobre. Ale tak naprawdę fronty są obecnie dość utwardzone. Według informacji BILD Lewandowski chce odejść" – donoszą dziennikarze. Nowym klubem Polaka miałaby być oczywiście Barcelona.

Dodatkowo, w Monachium zastanawiają się, czy odejście Lewandowskiego nie będzie miało, wbrew pozorom, pozytywnego wpływu na drużynę. Chodzi o to, że obecnie cała gra Bayernu jest dostosowana do Polaka. "Bayern może zainicjować nadchodzący wstrząs wcześniej. Bez Lewandowskiego Bayern byłby mniej przewidywalny w ataku. Zwłaszcza skrzydłowi mogliby rozwinąć się jeszcze bardziej i sami tworzyć więcej sytuacji bramkowych" – pisze "Bild".

W końcu "Bild" przytacza dwie wypowiedzi Hasana Salihamidzicia. Dyrektor sportowy Bayernu w obu przypadkach został zapytany o to, czy Lewandowski może odejść już latem. "Zdecydowanie wykluczam odejście Lewandowskiego z klubu latem" – powiedział niedawno w rozmowie ze "Sky90". Po meczu ze Stuttgartem powiedział jednak "Bildowi": "Będziemy rozmawiać". "Nie brzmi już tak definitywnie" – skwitowali to dziennikarze.

Noussair MazraouiMazraoui piłkarzem Bayernu. Pierwsze letnie wzmocnienie klubu

Niemcy zaznaczają jednak, że mimo wszystko Bayern będzie musiał sprowadzić zmiennika dla Lewandowskiego. A to może okazać się niemożliwe, biorąc pod uwagę fakt, że dostępny nie jest już Erling Haaland. Z drugiej strony, Bayern mógłby zaoszczędzić na dużej pensji Lewandowskiego (około 24 miliony euro rocznie) i mógłby dostać pieniądze za transfer. Według niemieckich dziennikarzy, Bayern będzie skłonny zaakceptować ofertę w wysokości około 35-40 milionów euro.

Więcej o: