Jan Mucha na wylocie. Runjiaić już kompletuje sztab w Legii

Kosta Runjaić kompletuje sztab, z którym będzie współpracował w Legii Warszawa - donosi TVP Sport. Jego asystentem ma zostać m.in. były szkoleniowiec Arki Gdynia. Z kolei razem z Aleksandarem Vukoviciem z klubu ma odejść dwóch członków sztabu.

Na początku miesiąca Kosta Runjaić ogłosił, że nie przedłuży wygasającego w czerwcu kontraktu z Pogonią Szczecin i po sezonie odejdzie z klubu. W programie "Liga + Extra" stwierdził, że brak nowej umowy to wina powolnego działania zarządu.

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Legia Warszawa - Piast Gliwice 0:1Legia Warszawa nawet nie zaproponowała Josue nowej umowy

Zaraz po tym, jak szkoleniowiec potwierdził odejście z klubu, media zaczęły od razu łączyć go z posadą w Legii Warszawa. I coraz więcej jest głosów w tej sprawie. W poniedziałek gościem programu "Sport.pl LIVE" był obecny trener Legii - Aleksandar Vuković, który jest właściwie pewny, że Runjaić przejmie po nim drużynę.

- Nikt tego nie wie, ale zaraz się okaże, że tak naprawdę wszyscy mieli rację. Nie mogę tego potwierdzić, bo nie dostałem takiej informacji, ale mogę dać sobie dwie ręce uciąć, że tak właśnie się stanie. Chyba większego potwierdzenia nie trzeba - powiedział Vuković. 

Wcześniej Sebastian Staszewski, dziennikarz Sport Interii, informował na Twitterze, że Runjaić przyjechał do stolicy na majówkę. W planach Runjaicia były także spotkania zawodowe. - Dziś rano w warszawskim hotelu Regent doszło do spotkania trenera Kosty Runjaicia z przedstawicielami Legii Warszawa. Jeśli nic się nie wysypie na ostatniej prostej, to 50-latek wkrótce zostanie nowym trenerem Legii - pisał 2 maja Staszewski.

Dariusz Mioduski ujawnia. Radosław Kucharski zostaje w Legii WarszawaDariusz Mioduski: Legia będzie rosła w siłę. Fundamenty na lata

Kolejne informacje podało TVP Sport. Według nich Runjaić rozpoczął kompletowanie sztabu trenerskiego. Niemiecki szkoleniowiec liczył, że pociągnie za sobą swoją ekipę ze Szczecina: Roberta Kolendowicza i Andrzeja Krzyształowicza. Pierwszy miał być asystentem, a drugi trenerem bramkarzy. Obaj jednak odmówili przenosin do Warszawy. W sztabie Legii mają znaleźć się ludzie głównie związani z klubem, ale również osoby zaproponowane przez Runjaicia. Jedną z takich osób ma być Aleksandar Rogić. To serbski trener, który w sezonie 2019/20 był szkoleniowcem Arki Gdynia. Samodzielnie prowadził też Levadię Tallin i FCI Tallin, ale praca jako asystent trenera też nie jest mu obca. Miał z nią do czynienia w Partizanie Belgrad, reprezentacji Ghany i chińskich klubach. W ostatnim czasie pracował z młodzieżowymi kadrami Serbii. Dodatkowym argumentem za tą kandydaturą jest fakt, że Runjaić i Rogić się znają.

Z Legią Warszawa, oprócz Aleksandara Vukovicia pożegnają się również jego asystent Aleksandar Radunović oraz trener bramkarzy Jan Mucha. Ich miejsce w sztabie może zająć m.in. Inaki Astiz, który był już w sztabie za kadencji Marka Gołębiewskiego. Do ekipy dołączy także nowy trener bramkarzy, który będzie pomagał Krzysztofowi Dowhaniowi.

Legia Warszawa ma piłkarza-widomo. Jakszibojew Legia Warszawa ma piłkarza-widomo. Jakszibojew "rozpłynął się"

Więcej o: