Jeden mecz, dwa turnieje. UEFA i FIFA rozwiązują problem Ukrainy

Mecz Szkocji z Ukrainą w półfinale baraży o awans do mistrzostw świata miał się odbyć w marcu, ale został przesunięty. FIFA i UEFA rozważają scenariusz, według którego ten mecz zaplanowany na czerwiec będzie równocześnie zaliczany do Ligi Narodów - informuje "The Sun".

Szkocja miała zagrać z Ukrainą w półfinale baraży pod koniec marca, a zwycięzca tego pojedynku miał zmierzyć się w finale z Walią lub Austrią. Ostatecznie FIFA zdecydowała się przełożyć mecz na czerwiec, ale Szkoci nie mieliby problemu z tym, jeżeli ten mecz odbyłby się dopiero jesienią. - Moim zdaniem powinni otrzymać jak najwięcej czasu - mówił selekcjoner Steve Clarke. Później pojawił się pomysł, żeby Ukraina awansowała na mundial bez gry, ale taką opcję odrzucają zarówno piłkarze, jak i trener.

Zobacz wideo Analizujemy rywali Polaków na MŚ. Na to musi być gotowy Czesław Michniewicz

Niespodziewana decyzja FIFA i UEFA? Mecz w Lidze Narodów może mieć podwójną stawkę

Szkocka mutacja brytyjskiej gazety "The Sun" podaje, że FIFA i UEFA mogą podjąć nietypową decyzję ws. Ukrainy i jej meczu barażowego ze Szkocją. Federacje mają plan, żeby mecz pomiędzy tymi reprezentacjami w Lidze Narodów, który odbędzie się 7 czerwca tego roku, został zaliczony równocześnie jako mecz eliminacji mistrzostw świata. Tym samym FIFA nie musiałaby szukać dodatkowego terminu na rozegranie przełożonego spotkania barażowego. "The Sun" określa to rozwiązanie "szokującym" i wspomniał, że "rozmowy za zamkniętymi drzwiami trwają od kilku tygodni".

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Na ten moment federacje nie podjęły wiążącej decyzji, natomiast Szkocja i Ukraina zostały poinformowane, że takie rozwiązanie jest rozważane. Taki pomysł mógłby się nie spodobać Szkotom, którzy sprzedali już 50 tysięcy biletów na mecz barażowy na Hampden Park. To byłaby dla tamtejszej federacji strata finansowa na poziomie dwóch milionów funtów. Szkocja zagra na początek nowej edycji Ligi Narodów z Armenią (3 czerwca) i ma nadzieję na cztery dni przerwy między pierwszym a drugim spotkaniem w tych rozgrywkach.

W finale baraży czeka już Walia, która wygrała 2:1 z Austrią po dwóch bramkach Garetha Bale'a. Zwycięzca tego meczu dołączy do grupy B, w której znajduje się już Anglia, Iran oraz Stany Zjednoczone

Więcej o: