Tak wygląda klasyfikacja Złotego Buta. Lewandowski odskakuje stawce

W ostatni weekend Robert Lewandowski ponownie powiększył swój dorobek bramkowy w Bundeslidze, strzelając dwa gole w wygranym 3:2 meczu z Borussią Dortmund. Polak z 16 bramkami na koncie znowu odskoczył rywalom w europejskiej klasyfikacji Złotego Buta.

Wyjazdowy mecz z Borussią Dortmund był kolejnym popisem w wykonaniu Roberta Lewandowskiego. 33-latek wpisywał się na listę strzelców w 9. minucie po strzale przy bliższym słupku, natomiast w 77. minucie skutecznie wykorzystał rzut karny. W ten sposób Polak w 14 ligowych meczach strzelił już 16 bramek.

Gol dla Warty Poznań w meczu z WIsłą KrakówGol i koniec meczu! Wisła Kraków strzela w ostatnich sekundach! [WIDEO]

Lewandowski ponownie odskakuje rywalom

Dzięki dubletowi Lewandowski ponownie ma trzy trafienia przewagi nad goniącymi go piłkarzami w europejskiej klasyfikacji Złotego Buta. Dwie bramki w ostatni weekend strzelił również Ciro Immobile, który aktualnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji, wspólnie z Mohamedem Salahem i Dusanem Vlahoviciem, który strzelił jednego gola.

W europejskiej czołówce strzelców znajdują się jeszcze Patrik Schick, który aż cztery razy wpisywał się na listę strzelców w wygranym przez Bayer Leverkusen aż 7:1 starciu z SpVgg Greuther Fuerth. Taki sam dorobek punktowy w klasyfikacji ma Karim Benzema.