16-latek podbiegł do sędziego. Mecz musiał zostać przerwany. Skandal w Kaliszu

Jak poinformował portal kkskalisz.com.pl, do skandalicznego zdarzenia doszło w trakcie meczu juniorów pomiędzy KKS Kalisz a SF Luboń. Jeden z piłkarzy gości uderzył arbitra, który przerwał spotkanie w 74. minucie. "Piętnujemy naganne zachowanie naszego gracza, który działał pod wpływem emocji. [...] Jednocześnie z żalem stwierdzamy, że gospodarze nie stanęli na wysokości zadania jako organizatorzy tak ważnego meczu" - napisały w oświadczeniu władze SF Luboń.

W starciu decydującym o awansie do baraży Centralnej Ligi Juniorów KKS Kalisz prowadził 2:1 z SF Luboń po dwóch trafieniach Michała Ozdowskiego. W 74. minucie jeden z piłkarzy gości, Krystian Sikora, zadał sędziemu cios w brzuch. Po skandalicznym zdarzeniu mecz został natychmiast przerwany, a gracz został ukarany czerwoną kartką.

Zobacz wideo

"Nie było to ostatnie, złe zachowanie drużyny gości. Rywale zniszczyli jedną z chorągiewek, a na zakończenie uszkodzili drzwi od swojej szatni" - przekazał portal kkskalisz.com.pl.

Skandal na meczu juniorów. Piłkarz uderzył sędziego. "Stanowczo potępiamy takie zachowania na boisku"

"Stanowczo potępiamy takie zachowania na boisku, a także poza nim. Apelujemy do władz Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej o wyciągnięcie wniosków z tych wydarzeń, a także o zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo arbitrów" - powiedział Robert Trzęsała, wiceprezes Kaliskiego Klubu Sportowego cytowany przez portal kalisz.naszemiasto.pl.

Później oświadczenie opublikowała również Szkoła Futbolu Luboń, odnosząc się do zachowania swojego piłkarza. "Działając w imieniu klubu Szkoła Futbolu Luboń, w związku z przerwaniem przez arbitra meczu barażowego, pragniemy wyrazić ubolewanie z powodu zdarzeń, jakie miały miejsce w czasie zawodów. Piętnujemy naganne zachowanie naszego gracza, który działał pod wpływem emocji" - czytamy dalej na łamach serwisu.

"W związku z powyższym, został on zawieszony w trybie natychmiastowym na okres 3 miesięcy w prawach zawodnika naszego klubu. Liczymy na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z tą sytuacją, a klub przedstawi swoje stanowisko po analizie materiału video. Jednocześnie z żalem stwierdzamy, że gospodarze nie stanęli na wysokości zadania jako organizatorzy tak ważnego meczu. Prowokacyjne zachowania pozostawiamy bez komentarza. Liczymy na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości i przepraszamy wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni zachowaniem naszych zawodników oraz sztabu szkoleniowego" - dodano w komunikacie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Teraz wszystko wskazuje na to, że wynik meczu będzie zweryfikowany jako walkower 3:0 dla KKS Kalisz. "Rezultat starcia zostanie zweryfikowany przez Wydział Gier i Ewidencji WZPN" - napisano na profilu klubu na Facebooku.

Jeżeli tak się stanie, to drużyna zagra w barażach o Centralną Ligę Juniorów U17 z triumfatorem rozgrywek ligowych z województwa zachodniopomorskiego.

W pierwszym meczu między SF Luboń a KKS Kalisz padł remis 1:1. Klub prowadzony przez Adriana Wawrzyniaka okazał się najlepszy w grupie ligi wojewódzkiej, kończąc fazę zasadniczą z kapitalnym bilansem 10 wygranych, jednego remisu i tylko jednej porażki. 

Więcej o: