Zamieszanie w klubie Krychowiaka. Przyszłość Polaka nie jest przesądzona

Dawid Szymczak
Tego nie spodziewał się nikt, ale Grzegorz Krychowiak rzeczywiście może tego lata opuścić Lokomotiw Moskwa. Konkretne decyzje jeszcze nie zapadły, w klubie panuje spory bałagan i nie wszyscy działacze popierają dyrektora sportowego Thomasa Zorna, który - według informacji dziennikarza Nobela Arustamyana - miał proponować innym rosyjskim klubom zakup kilku podstawowych piłkarzy Lokomotiwu - w tym reprezentanta Polski.

Grzegorz Krychowiak występuje w Lokomotiwie Moskwa od dwóch lat. W minionym sezonie prezentował się bardzo dobrze, zdobył dziewięć bramek, miał trzy asysty i był jednym z najlepszych pomocników w lidze. Dlatego informacje Arustamyana były tak zaskakujące. Zdziwienia nie ukrywa sam dziennikarz: "W Lokomotiwie dzieje się coś niesamowitego. Według moich informacji pod koniec zeszłego tygodnia dyrektor Tomas Zorn zadzwonił do paru klubów RPL i zaproponował im zakup kilku graczy Loko. Wśród nich są Grzegorz Krychowiak, Fiodor Smołow, Anton Miranczuk, Dmitrij Barinow, Pablo i Dmitrij Żywogladow" - napisał. 

Zobacz wideo Przyszłość kadry 3x3 pod znakiem zapytania. "Wyczerpał się pomysł na zespół"

"Championat" przedstawia dwa najbardziej prawdopodobne powody takiej decyzji Thomasa Zorna. Lokomotiw może mieć problemy finansowe lub Ralf Rangnick, który niedawno został szefem do spraw sportu i rozwoju klubu, już wprowadza swoje porządki i chce pozbyć się piłkarzy, którzy nie pasują do jego koncepcji.

Grzegorz Krychowiak odejdzie z Lokomotiwu? "Dzieje się coś niesamowitego". Grzegorz Krychowiak może zmienić klub

Decyzja w sprawie sprzedaży Grzegorza Krychowiaka jeszcze nie zapadła. W Lokomotiwie debata

Z informacji Sport.pl wynika, że decyzja w sprawie sprzedaży Grzegorza Krychowiaka jeszcze nie zapadła. Sam klub nie jest przekonany, czy na pewno chce się z nim pożegnać. Coś na rzeczy jednak jest i informacje Arustamyana o tym, że Zorn proponował Polaka innym klubom mogą być prawdziwe. Z naszych informacji wynika jednak, że Niemiec miał podjąć taką decyzję bez szerokich konsultacji, a działacze Lokomotiwu nie są w tej sprawie jednomyślni. Wciąż trwają wewnątrzklubowe dyskusje. Trudno przewidzieć, co z nich wyniknie. 

Krychowiaka zawsze doceniali trenerzy Lokomotiwu - wcześniej Jurij Siomin, a w ostatnim sezonie Marco Nikolić, który chwalił przede wszystkim jego uniwersalność: - To szóstka, ósemka, dziesiątka. Wszystko zależy od potrzeb. Teraz częściej może grać przy polu karnym przeciwnika - mówił. Jeśli to on podejmowałby decyzję, Krychowiak zostałby w Lokomotiwie. Kontrakt Polaka wygasa w czerwcu 2022 r., a on kilka razy wspominał, że chciałby przedłużyć umowę jak najszybciej i nie przeciągać negocjacji do ostatniej chwili, jak ma to w zwyczaju robić jego klub.

Łapówki za fałszywe dyplomy studiów. Na liście kontaktów Lewandowski i Milik Łapówki za fałszywe dyplomy studiów. Na liście kontaktów Lewandowski i Milik

Grzegorz Krychowiak trafił do Lokomotiwu Moskwa latem 2019 roku z PSG. Rosjanie zapłacili za niego 12 milionów euro. Polak rozegrał w barwach klubu 109 spotkań, w których strzelił 23 goli i 15-krotnie asystował. Z Lokomotiwem zdobył wicemistrzostwo Rosji, dwa krajowe puchary i jeden superpuchar.

Więcej o: