Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Dzieje się coś niesamowitego". Grzegorz Krychowiak może zmienić klub

Lokomotiw Moskwa planuje wyprzedaż kluczowych zawodników, w tym gronie znalazł się Grzegorz Krychowiak - donoszą rosyjskie media. Na razie jednak nie wiadomo, gdzie miałby trafić 31-letni Polak.

Grzegorz Krychowiak występuje w Lokomotiwie Moskwa od dwóch lat. W minionym sezonie Polak prezentował się bardzo dobrze, zdobył dziewięć bramek w rosyjskiej Premier Lidze i ugruntował pozycję jako czołowego pomocnika rozgrywek. Mimo dobrych występów, 31-latek nie może być pewny tego, czy dalej będzie występował w moskiewskim klubie. 

Zobacz wideo Kibu: Krychowiak to ważny piłkarz dla Polski, ale potrzebujecie w środku pola Modera i Klicha

Grzegorz Krychowiak odejdzie z Lokomotiwu? Ofert brak, ale klub chce go sprzedać

Jak poinformował portal championat.com, powołując się na dziennikarza Nobela Arustamyana, Lokomotiw planuje wyprzedaż kilku zawodników, w tym gronie znalazł się także Krychowiak. Według medialnych doniesień dyrektor techniczny Tomas Zorn proponował piłkarzy rosyjskim klubom. 

„W Lokomotiwie dzieje się coś niesamowitego. Według moich informacji pod koniec zeszłego tygodnia dyrektor Tomas Zorn zadzwonił do paru klubów RPL i zaproponował im zakup kilku graczy Loko. Wśród nich są Grzegorz Krychowiak, Fiodor Smołow, Anton Miranczuk, Dmitrij Barinow, Pablo i Dmitrij Żywogladow" - napisał dziennikarz w mediach społecznościowych. 

Dawid Janczyk na InstagramieDawid Janczyk tłumaczy porażające wideo. "Hieny piłkarskie"

Na razie nie wiadomo, czy wyprzedaż gwiazd wynika z problemów finansowych moskiewskiego klubu czy jest podyktowana chęcią przeprowadzenia rewolucji kadrowej. Ta druga opcja jest możliwa, zwłaszcza że od tego sezonu doradcą Lokomotiwu został Ralf Rangnick. Nieznana jest także przyszłość Grzegorza Krychowiaka. Według rosyjskich mediów ofert za Polaka brak, ale kilka klubów wykazuje nim zainteresowanie. 

Multimilioner kusi Mariusza Stępińskiego. Polak odejdzie z Włoch?Media: Mariusz Stępiński znalazł nowy klub! Egzotyczny kierunek

Grzegorz Krychowiak trafił do Lokomotiwu Moskwa latem 2019 roku z PSG. Rosjanie zapłacili za niego 12 milionów euro. Polak rozegrał w barwach klubu 109 spotkań, w których strzelił 23 goli i 15-krotnie asystował. Z Lokomotiwem zdobył wicemistrzostwo Rosji. 

Więcej o: